BRA: Gremiju gradski derbi i 100-godišnji rekord!

Fudbaleri Gremija deklasirali su Internasional 5:0, što je najubedljivija pobeda u derbiju Porto Alegrija koji traje vise od 100 godina.

Fudbal 11.08.2015 | 12:20

Pred više od 45.000 navijača na "Gremio arena" prvi put posle 60 godina jedan tim je dao pet golova u ovom gradskom derbiju.

Domaćin je mogao biti i ubedljivij da Daglas već u 12. minutu nije promašio penal. U nastavku meča dva pogotka postigao je Luan, po jedan Đulijano i Fernandinjo, dok je debakl Intera zapečatio Rever autogolom.

Gremio je prvom pobedom posle tri kola stigao do treće pozicije u Seriji A, napredovao je čak pet mesta jer nijedan drugi rival od prvih devet na tabeli nije uspeo da pobedi.

Sada ima četiri boda manje od drugoplasiranog Korintijansa, a šest od lidera Atletiko Mineira. Inter je treće kolo u nizu ostao bez trijumfa, pa je pao na 12. poziciju sa 21 bodom.

U drugom velikom gradskom derbiju kola, Sao Paulo je odoleo Korintijansu i izborio 1:1, a meč je obeležio debi štopera Brena za domaćina, posle četiri godine van fudbala zbog podmetanja požara u svojoj kući u Minhenu.

Gosti su poveli preko Lusijana u 21. minutu, ali je početkom drugog dela izjednačio Luis Fabijano. Korintijansu je poništen jedan gol, a tri puta su njegovi igrači pogađali prečku.

Vikend je obeležio i duel Kruzeira i Palmeirasa, koji je domaćin dobio 2:1. Policija je morala da interveniše u prvom poluvremenu i zaštiti sudije nakon penala za Kruzeiro.