СЛС: Славила Воша, а Звезда опет ''из двојке у кеца''!

Фудбалери Црвене звезде направили су нови преокрет на стадиону Обилића на Врачару, овога пута победивши Вождовац резултатом 3:2 у четвртом колу Суперлиге. Фудбалери Војводине победили су Младост са 2:1 (0:0) у Лучанима у четвртом колу Суперлиге Србије.

Фудбал 10.08.2015 | 15:45

Звезда је успела да стигне до тријумфа, иако је губила на полувремену са 2:1, и тако победила после два узастопна ремија.

После друге победе у националном првенству изабраници Грофа Божовића попели су се на четврту позицију са осам бодова, док је Вождовац остао на 14. месту са само три бода.

Дуел пред око 4.000 гледалаца на Врачару почео је великом грешком Марка Петковића који је омогућио Машовићу да већ на старту донесе предност Вождовцу. Није Звезда имала много идеја у нападу, али је у 24. минуту успела да изједначи.

По десној страни поново је кренуо Петковић, додао до Вереда који је одмах заврнуо на пенал, где је Катаи био усамљен и лако погодио ближи угао за 1:1.

Вождовац се пробудио средином полувремена, игра је била поприлично изједначена до самог финиша и када се чинило да ће се на одмор отићи нерешеним резултатом, домаћи су поново шокирали ’црвено-беле’. Предраг Сикимић је остао потпуно сам на другој стативи после центаршута Ристовића из прекида на левој страни и без скока, главом послао лопту у супротни горњи угао.

Нападач Звезде избегао је офсајд замку, добио добру лопту Петковића кроз одбрану домаћих, потом заобишао голмана Поповића и убацио је у празну мрежу за 3:2.

Испоставиће се да је то био коначан резултат меча, али је било узбуђења у наставку – тренер Вождовца Братислав Живковић искључен је због приговора, док је нервозни Павловић и поред неколико оштрих стартовао избегао искључење. Он јесте, али није његов саиграч Саша Ивковић који је због старта над имењаком Стојановићем зарадио другу јавну опомену.

У следећем колу, већ у среду, Црвена звезда у дербију дочекује Чукарички, док Вождовац путује у Ниш на меч са Радничким.

Победу Новосађанима донели су Пушкарић са пенала у 56. минуту и Палочевић у 86, а претходно је Павлов изједначио у 79.

Војводина је остварила другу победу у сезони и сада има седам бодова, док је Младост уписала други пораз па је остала на четири освојена бода.

Тренер Војводине Златомир Загорчић одлучио се за комбинаовани састав како би одморио играче који су у четвртак играли меч квалификација за Лигу Европе.

После слабије игре обе екипе у првом полувремену, у другом је било много више узбуђења. Војводина је повела је из пенала у 56. минуту, јер је претходно у казненом простору оборен Павков, а сигуран са беле тачке био је Пушкарић.

Изједначење домаћој екипи донео је резеврвиста Павлов, али је седам минута касније коначан резултат поставио Палочевић на асистенцију Ожеговића, који је у игру ушао неколико минута раније.

Овој утакмици претходили су проблеми за Новосађане који због Сабора трубача у Гучи нису успели да нађу слободан хотел и дан раније стигну у Лучане, због чега су затражили одлагање меча, али им је тај захтев одбијен.