SLS: Slavila Voša, a Zvezda opet ''iz dvojke u keca''!

Fudbaleri Crvene zvezde napravili su novi preokret na stadionu Obilića na Vračaru, ovoga puta pobedivši Voždovac rezultatom 3:2 u četvrtom kolu Superlige. Fudbaleri Vojvodine pobedili su Mladost sa 2:1 (0:0) u Lučanima u četvrtom kolu Superlige Srbije.

Fudbal 10.08.2015 | 15:45

Zvezda je uspela da stigne do trijumfa, iako je gubila na poluvremenu sa 2:1, i tako pobedila posle dva uzastopna remija.

Posle druge pobede u nacionalnom prvenstvu izabranici Grofa Božovića popeli su se na četvrtu poziciju sa osam bodova, dok je Voždovac ostao na 14. mestu sa samo tri boda.

Duel pred oko 4.000 gledalaca na Vračaru počeo je velikom greškom Marka Petkovića koji je omogućio Mašoviću da već na startu donese prednost Voždovcu. Nije Zvezda imala mnogo ideja u napadu, ali je u 24. minutu uspela da izjednači.

Po desnoj strani ponovo je krenuo Petković, dodao do Vereda koji je odmah zavrnuo na penal, gde je Katai bio usamljen i lako pogodio bliži ugao za 1:1.

Voždovac se probudio sredinom poluvremena, igra je bila poprilično izjednačena do samog finiša i kada se činilo da će se na odmor otići nerešenim rezultatom, domaći su ponovo šokirali ’crveno-bele’. Predrag Sikimić je ostao potpuno sam na drugoj stativi posle centaršuta Ristovića iz prekida na levoj strani i bez skoka, glavom poslao loptu u suprotni gornji ugao.

Napadač Zvezde izbegao je ofsajd zamku, dobio dobru loptu Petkovića kroz odbranu domaćih, potom zaobišao golmana Popovića i ubacio je u praznu mrežu za 3:2.

Ispostaviće se da je to bio konačan rezultat meča, ali je bilo uzbuđenja u nastavku – trener Voždovca Bratislav Živković isključen je zbog prigovora, dok je nervozni Pavlović i pored nekoliko oštrih startovao izbegao isključenje. On jeste, ali nije njegov saigrač Saša Ivković koji je zbog starta nad imenjakom Stojanovićem zaradio drugu javnu opomenu.

U sledećem kolu, već u sredu, Crvena zvezda u derbiju dočekuje Čukarički, dok Voždovac putuje u Niš na meč sa Radničkim.

Pobedu Novosađanima doneli su Puškarić sa penala u 56. minutu i Paločević u 86, a prethodno je Pavlov izjednačio u 79.

Vojvodina je ostvarila drugu pobedu u sezoni i sada ima sedam bodova, dok je Mladost upisala drugi poraz pa je ostala na četiri osvojena boda.

Trener Vojvodine Zlatomir Zagorčić odlučio se za kombinaovani sastav kako bi odmorio igrače koji su u četvrtak igrali meč kvalifikacija za Ligu Evrope.

Posle slabije igre obe ekipe u prvom poluvremenu, u drugom je bilo mnogo više uzbuđenja. Vojvodina je povela je iz penala u 56. minutu, jer je prethodno u kaznenom prostoru oboren Pavkov, a siguran sa bele tačke bio je Puškarić.

Izjednačenje domaćoj ekipi doneo je rezevrvista Pavlov, ali je sedam minuta kasnije konačan rezultat postavio Paločević na asistenciju Ožegovića, koji je u igru ušao nekoliko minuta ranije.

Ovoj utakmici prethodili su problemi za Novosađane koji zbog Sabora trubača u Guči nisu uspeli da nađu slobodan hotel i dan ranije stignu u Lučane, zbog čega su zatražili odlaganje meča, ali im je taj zahtev odbijen.