СЛС: Млади Лукић јунак Партизана, побједе Чуке, Нишлија...

Фудбалери Партизана савладали су Спартак 2:1 (1:0) голом у надокнади времена, у четвртом колу Суперлиге Србије. Фудбалери Чукаричког и Радничког из Ниша славили су у мечевима четвртог кола Суперлиге Србије.

Фудбал 08.08.2015 | 22:00

Партизан је повео голом Валерија Божинова у осмом минуту, пропуштао шансе, да би пола сата пре краја гости изједначили поготком Владимира Торбице из непостојећег пенала.

Уследио је жесток притисак црно-белих, три пречке, неколико лопти је завршили за мало поред гола, сјајно је бранио и Јаношевић, да би у 95. минуту правду задовољио млади Саша Лукић, који је закуцао лопту после корнера у мрежу.

Након велике победе над Стеауом Партизан је сјајно отворио меч против Спартака, већ у првих пет минута успео да изведе пет корнера и погоди пречку, да би у осмом Валери Божинов после одбитка добио лопту на петерцу и убацио је у мрежу.

Уследила је доминација Партизана, ређале су се шансе црно-белих, блистали су Андрија Живковић и млади Саша Лукић, али је Јаношевић сјајно чувао мрежу Спартака.

С друге стране, Суботичани су вребали из контранапада, два пута су опасно запретили шампиону, али је Живко Живковић зауставио зицере Плавшића и Илића.

Након мирније игре у последњих 15 минута првог дела, настављено је у истом ритму у другом полувремену. Претили су Божинов, Умару, Јаношевић је сјајно бранио шутеве Брашанца и Лукића, да би пола сата пре краја Спартак изједначио.

Плавшић се нашао у гол шанси, кренуо је сам ка казненом простору, неколико метара пре шеснаестерца Фабрисио Дорнелас га гура и играч Спартака губи равнотежу, упада у 16 метара, а судија Пипер показује на белу тачку.

Резервиста Владимир Торбица је био сигуран, закуцава лопту под пречку за први гол Спартака у Хумској у Суперлиги.

Уследио је жесток притисак Партизана, још чешће су се ређале шансе, Живковић је сјајно убацивао, и сам два пута опасно запретио са 5-6 метара, али његови, као и покушаји Брашанца, Бабовића (са неколико метара) и Лукића су завршавали или поред гола, или на руци Јаношевића.

У завршници меча млади Шапоњић погађа и пречку, а онда у последњем минуту надокнаде Живковић лоб ударцем успева да изнуди нови корнер, 15. Овај је коначно донео резултат, лопта пада у петерац до Лукића, који је прима и закуцава у мрежу за одушевљење 10.000 навијача у Хумској.

Партизан је овом победом преузео прво место на табели, изједначен је са Јавором и Борцем са по девет бодова, али има најбољу гол разлику у првенству.

Чукарички је минималним резултатом, поготком Павловића у осмом минуту, савладао ОФК Београд, у малом градском дербију.

Раднички је славио у гостима, погоцима Земљакухина и Томића у другом полувремену савладао је Младост у Горњем Милановцу 2:0.

Чукарички је потпуно надиграо "романтичаре" који су само два пута запретили на Брду, те првом победом после два кола вратио се у борбу за врх табеле.

Брђани имају седам бодова из четири утакмице, док је ОФК Београд остао на три из прошлог кола.

У мечу са тек неколико шанси, Металац је промашио пенал за вођство у 51. минуту, Ђенић је промашио, да би већ у следећем минуту Земљанухин донео вођство Радничком.

Уследио је притисак домаћина, што Нишлије кажњвају и у 67. минуту дуплирају вођство.

Металац је у последњих 20 минута имао шансу да се врати у меч, јер је искључен штопер гостију Лакић-Пешић, али није било промене резултата.