SLS: Mladi Lukić junak Partizana, pobjede Čuke, Nišlija...

Fudbaleri Partizana savladali su Spartak 2:1 (1:0) golom u nadoknadi vremena, u četvrtom kolu Superlige Srbije. Fudbaleri Čukaričkog i Radničkog iz Niša slavili su u mečevima četvrtog kola Superlige Srbije.

Fudbal 08.08.2015 | 22:00

Partizan je poveo golom Valerija Božinova u osmom minutu, propuštao šanse, da bi pola sata pre kraja gosti izjednačili pogotkom Vladimira Torbice iz nepostojećeg penala.

Usledio je žestok pritisak crno-belih, tri prečke, nekoliko lopti je završili za malo pored gola, sjajno je branio i Janošević, da bi u 95. minutu pravdu zadovoljio mladi Saša Lukić, koji je zakucao loptu posle kornera u mrežu.

Nakon velike pobede nad Steauom Partizan je sjajno otvorio meč protiv Spartaka, već u prvih pet minuta uspeo da izvede pet kornera i pogodi prečku, da bi u osmom Valeri Božinov posle odbitka dobio loptu na petercu i ubacio je u mrežu.

Usledila je dominacija Partizana, ređale su se šanse crno-belih, blistali su Andrija Živković i mladi Saša Lukić, ali je Janošević sjajno čuvao mrežu Spartaka.

S druge strane, Subotičani su vrebali iz kontranapada, dva puta su opasno zapretili šampionu, ali je Živko Živković zaustavio zicere Plavšića i Ilića.

Nakon mirnije igre u poslednjih 15 minuta prvog dela, nastavljeno je u istom ritmu u drugom poluvremenu. Pretili su Božinov, Umaru, Janošević je sjajno branio šuteve Brašanca i Lukića, da bi pola sata pre kraja Spartak izjednačio.

Plavšić se našao u gol šansi, krenuo je sam ka kaznenom prostoru, nekoliko metara pre šesnaesterca Fabrisio Dornelas ga gura i igrač Spartaka gubi ravnotežu, upada u 16 metara, a sudija Piper pokazuje na belu tačku.

Rezervista Vladimir Torbica je bio siguran, zakucava loptu pod prečku za prvi gol Spartaka u Humskoj u Superligi.

Usledio je žestok pritisak Partizana, još češće su se ređale šanse, Živković je sjajno ubacivao, i sam dva puta opasno zapretio sa 5-6 metara, ali njegovi, kao i pokušaji Brašanca, Babovića (sa nekoliko metara) i Lukića su završavali ili pored gola, ili na ruci Janoševića.

U završnici meča mladi Šaponjić pogađa i prečku, a onda u poslednjem minutu nadoknade Živković lob udarcem uspeva da iznudi novi korner, 15. Ovaj je konačno doneo rezultat, lopta pada u peterac do Lukića, koji je prima i zakucava u mrežu za oduševljenje 10.000 navijača u Humskoj.

Partizan je ovom pobedom preuzeo prvo mesto na tabeli, izjednačen je sa Javorom i Borcem sa po devet bodova, ali ima najbolju gol razliku u prvenstvu.

Čukarički je minimalnim rezultatom, pogotkom Pavlovića u osmom minutu, savladao OFK Beograd, u malom gradskom derbiju.

Radnički je slavio u gostima, pogocima Zemljakuhina i Tomića u drugom poluvremenu savladao je Mladost u Gornjem Milanovcu 2:0.

Čukarički je potpuno nadigrao "romantičare" koji su samo dva puta zapretili na Brdu, te prvom pobedom posle dva kola vratio se u borbu za vrh tabele.

Brđani imaju sedam bodova iz četiri utakmice, dok je OFK Beograd ostao na tri iz prošlog kola.

U meču sa tek nekoliko šansi, Metalac je promašio penal za vođstvo u 51. minutu, Đenić je promašio, da bi već u sledećem minutu Zemljanuhin doneo vođstvo Radničkom.

Usledio je pritisak domaćina, što Nišlije kažnjvaju i u 67. minutu dupliraju vođstvo.

Metalac je u poslednjih 20 minuta imao šansu da se vrati u meč, jer je isključen štoper gostiju Lakić-Pešić, ali nije bilo promene rezultata.