ЛЕ, квалификације - преглед...

Испали Вест Хем и Жељо, прошли БВБ и Кајрат! Фудбалери Астре направили су велико изненађење елиминацијом Вест Хема, док је Јаблонец избацио Копенхаген, за пласман у плеј-оф Лиге Европе.

Фудбал 07.08.2015 | 10:40

С друге стране, рутински пролаз потврдили су Саутемптон, дортмундса Борусија и украјинска Зарја.

Румунска екипа је, после ремија са 'Чекићарима' у првом мечу 2:2, славила на свом терену 2:1, док је Јаблонец успео да надокнади гол минуса и тријумфом од 3:2 у Данској избаци Копенхаген.

Дортмунд је на Сигнал Идуна Парку са 5:0 разбио аустријски Волфсбергер и са укупних 6:0 прошла даље, а Невена Суботића није било у тиму домаћина.

Саутемптон поразио Витесе и у Арнхему 2:0, после побед од 2:0 на Оствру, а Душан Тадић провео је 65. минута на терену. С друге стране, шансу у тиму домаћина добио је Данило Пантић од 81. минута, док је Урош Ђурђевић пораз испратио са клупе.

Жељезничар није успео у Сарајеву да савлада Клуб Бриж, после пораза од 2:1 у Белгији, па је минималним поразом завршио такмичење у Европи. Сент Етјен је изгубио од Таргу Муреша 2:1 на свом терену, али је захваљујући убедљивом слављу у првом мечу од 3:0 ушао у плеј-оф, док је Кајрат, који је елиминисао Црвену звезду издржао у Абердину 1:1, после тријумфа у првом мечу.