LE, kvalifikacije - pregled...

Ispali Vest Hem i Željo, prošli BVB i Kajrat! Fudbaleri Astre napravili su veliko iznenađenje eliminacijom Vest Hema, dok je Jablonec izbacio Kopenhagen, za plasman u plej-of Lige Evrope.

Fudbal 07.08.2015 | 10:40

S druge strane, rutinski prolaz potvrdili su Sautempton, dortmundsa Borusija i ukrajinska Zarja.

Rumunska ekipa je, posle remija sa 'Čekićarima' u prvom meču 2:2, slavila na svom terenu 2:1, dok je Jablonec uspeo da nadoknadi gol minusa i trijumfom od 3:2 u Danskoj izbaci Kopenhagen.

Dortmund je na Signal Iduna Parku sa 5:0 razbio austrijski Volfsberger i sa ukupnih 6:0 prošla dalje, a Nevena Subotića nije bilo u timu domaćina.

Sautempton porazio Vitese i u Arnhemu 2:0, posle pobed od 2:0 na Ostvru, a Dušan Tadić proveo je 65. minuta na terenu. S druge strane, šansu u timu domaćina dobio je Danilo Pantić od 81. minuta, dok je Uroš Đurđević poraz ispratio sa klupe.

Željezničar nije uspeo u Sarajevu da savlada Klub Briž, posle poraza od 2:1 u Belgiji, pa je minimalnim porazom završio takmičenje u Evropi. Sent Etjen je izgubio od Targu Mureša 2:1 na svom terenu, ali je zahvaljujući ubedljivom slavlju u prvom meču od 3:0 ušao u plej-of, dok je Kajrat, koji je eliminisao Crvenu zvezdu izdržao u Aberdinu 1:1, posle trijumfa u prvom meču.