ЛШ: ЦСКА из ''пакла'', од 0:2 до 3:2 и пролаза у Прагу! Селтик одолео!

ЦСКА се дигао из пепела у Прагу: Од 2:0 до 2:3! Тошић спаковао мајсторију Џагојева! Велики преокрет Армејаца на Џенерали арени, Селтик одолео у Бакуу.

Фудбал 05.08.2015 | 21:20

Ако се неки резултатски преокрет може назвати "дизањем из пепела" онда је то овај вечерашњи који је остварио ЦСКА из Москве. Популарни Армејци су заостатак од два гола са старта утакмице успели да претворе у велики тријумф, а самим тим и пролазак у плеј-оф за пласман у Лигу шампиона - 2:3 (2:1).

Ношен одличном партијом из првог меча, где је изборио одличних 2:2, Спарта је на заиста перфекан начин отворила утакмицу и головима Ладислава Крејчија и Кеиндеа Фатаија у шестом и 16. минуту имала огромних 2:0 на свом конту.

Ништа у том тренутку није обећавало да би гости могли да се врате, али су ипак успели у томе. Ахмед Муса је 34. минуту на асистенцију Романа Еременка поставио коначан резултат провог полувремена, а већ на самом старту другог исти играч је у потпуности анулирао предност ривала. Овога пута у улози асистента је био Кирил Набабкин.

Утакмица је била на правој клацкалици све до 64. мунута када је везиста домаћих Марек Матејовски добио директан црвени картон због неопрезне игре и оставио своју екипу на цедилу.

Такав "поклон" искусна екипа као што је ЦСКА умела је да искористи. Зоран Тошић је у 76. минуту оставио лопту за Алана Џагојева, овај се перфектно ослободио пратиоца и на још лепши начин са ивице казненог простора матирао немоћног Давида Бичика.

Пласман у плеј-оф за Лигу шампиона обезбедио је и шкотски великан Селтик, који не гостовању у Бакуу одолео домаћем Карабагу и захваљујући минималној победи из прве уткмице пошао у наредну фазу.