LŠ: CSKA iz ''pakla'', od 0:2 do 3:2 i prolaza u Pragu! Seltik odoleo!

CSKA se digao iz pepela u Pragu: Od 2:0 do 2:3! Tošić spakovao majstoriju Džagojeva! Veliki preokret Armejaca na Dženerali areni, Seltik odoleo u Bakuu.

Fudbal 05.08.2015 | 21:20

Ako se neki rezultatski preokret može nazvati "dizanjem iz pepela" onda je to ovaj večerašnji koji je ostvario CSKA iz Moskve. Popularni Armejci su zaostatak od dva gola sa starta utakmice uspeli da pretvore u veliki trijumf, a samim tim i prolazak u plej-of za plasman u Ligu šampiona - 2:3 (2:1).

Nošen odličnom partijom iz prvog meča, gde je izborio odličnih 2:2, Sparta je na zaista perfekan način otvorila utakmicu i golovima Ladislava Krejčija i Keindea Fataija u šestom i 16. minutu imala ogromnih 2:0 na svom kontu.

Ništa u tom trenutku nije obećavalo da bi gosti mogli da se vrate, ali su ipak uspeli u tome. Ahmed Musa je 34. minutu na asistenciju Romana Eremenka postavio konačan rezultat provog poluvremena, a već na samom startu drugog isti igrač je u potpunosti anulirao prednost rivala. Ovoga puta u ulozi asistenta je bio Kiril Nababkin.

Utakmica je bila na pravoj klackalici sve do 64. munuta kada je vezista domaćih Marek Matejovski dobio direktan crveni karton zbog neoprezne igre i ostavio svoju ekipu na cedilu.

Takav "poklon" iskusna ekipa kao što je CSKA umela je da iskoristi. Zoran Tošić je u 76. minutu ostavio loptu za Alana Džagojeva, ovaj se perfektno oslobodio pratioca i na još lepši način sa ivice kaznenog prostora matirao nemoćnog Davida Bičika.

Plasman u plej-of za Ligu šampiona obezbedio je i škotski velikan Seltik, koji ne gostovanju u Bakuu odoleo domaćem Karabagu i zahvaljujući minimalnoj pobedi iz prve utkmice pošao u narednu fazu.