СЛС: Воша се загрејала за Сампу, Јагодину на дну!

Фудбалери Металца из Горњег Милановца победили су Јагодину на гостовању са 1:0 у претпоследњој утакмици трећег кола Суперлиге Србије. Фудбалери Војводине дошли су до прве победе у новој сезони у Суперлиги, пошто су у трећем колу на свом терену победили Јавор са 2:0.

Фудбал 03.08.2015 | 12:20

Јунак тријумфа Металца био је Лука Мердовић, који је постигао једини гол на утакмици, сјајним ударцем са око 25 минута.

Јагодина је одиграла најбољи меч ове сезоне, али и поред тога није успела да избегне пораз. Имала је неколико прилика да дође до гола, али су млади играче домаће екипе често били несигурни у завршници или је голман Металца Немања Белић био добро постављен. Екипа из Горњег Милановца се после раног вођства углавном ослањала на контре.

Металац је тако дошао до прве победе од повратка у најјачи ранг српског фудбала, па после три кола има четири бода, као и петопласирани Чукарички, али уз лошију гол разлику.

Јагодина је последњепласирана, без бодова и са гол разликом 0:10.

Новосађани су до тријумфа дошли головима Александра Станисављевића у 21. минуту и Огњена Ожеговића у 74.

Војводина је победу остварила три дана после великог тријумфа над Сампдоријом са 4:0 у првој утакмици трећег кола квалификација за Лигу Европе, а реванш се игра у четвртак у Новом Саду.

Изабраници Златана Загорчића одиграли су одличан меч против Јавора и успели да се искупе за лош старт сезоне, пошто су у прва два кола освојили само бод. Новосађани су готово све време контролисали утакмицу, имали су више прилика, а њихов ривал је током 90 минута забележио само један шут у оквир гола.

Војводина је на вођство чекала до 21. минута када је Станисављевић после одлично изведеног прекида успео да пошаље лопту у мрежу Јавора. Домаћи тим је имао још неколико прилика у наредних пола сата, али је на вођство 2:0 чекала до 74. минута, када је Ожеговић после асистенције Ивана Лакићевића маказицама успео да савлада голмана гостију Владана Ђогатовића.

Новосађани после три кола имају четири бода, као још седам тимова који заузимају позиције од пете до 12. на табели Суперлиге. Јавор је претрпео први пораз, али је остао на трећем месту табеле са шест бодова, три мање од водећег Борца, који једини има максимални скор.