SLS: Voša se zagrejala za Sampu, Jagodinu na dnu!

Fudbaleri Metalca iz Gornjeg Milanovca pobedili su Jagodinu na gostovanju sa 1:0 u pretposlednjoj utakmici trećeg kola Superlige Srbije. Fudbaleri Vojvodine došli su do prve pobede u novoj sezoni u Superligi, pošto su u trećem kolu na svom terenu pobedili Javor sa 2:0.

Fudbal 03.08.2015 | 12:20

Junak trijumfa Metalca bio je Luka Merdović, koji je postigao jedini gol na utakmici, sjajnim udarcem sa oko 25 minuta.

Jagodina je odigrala najbolji meč ove sezone, ali i pored toga nije uspela da izbegne poraz. Imala je nekoliko prilika da dođe do gola, ali su mladi igrače domaće ekipe često bili nesigurni u završnici ili je golman Metalca Nemanja Belić bio dobro postavljen. Ekipa iz Gornjeg Milanovca se posle ranog vođstva uglavnom oslanjala na kontre.

Metalac je tako došao do prve pobede od povratka u najjači rang srpskog fudbala, pa posle tri kola ima četiri boda, kao i petoplasirani Čukarički, ali uz lošiju gol razliku.

Jagodina je poslednjeplasirana, bez bodova i sa gol razlikom 0:10.

Novosađani su do trijumfa došli golovima Aleksandra Stanisavljevića u 21. minutu i Ognjena Ožegovića u 74.

Vojvodina je pobedu ostvarila tri dana posle velikog trijumfa nad Sampdorijom sa 4:0 u prvoj utakmici trećeg kola kvalifikacija za Ligu Evrope, a revanš se igra u četvrtak u Novom Sadu.

Izabranici Zlatana Zagorčića odigrali su odličan meč protiv Javora i uspeli da se iskupe za loš start sezone, pošto su u prva dva kola osvojili samo bod. Novosađani su gotovo sve vreme kontrolisali utakmicu, imali su više prilika, a njihov rival je tokom 90 minuta zabeležio samo jedan šut u okvir gola.

Vojvodina je na vođstvo čekala do 21. minuta kada je Stanisavljević posle odlično izvedenog prekida uspeo da pošalje loptu u mrežu Javora. Domaći tim je imao još nekoliko prilika u narednih pola sata, ali je na vođstvo 2:0 čekala do 74. minuta, kada je Ožegović posle asistencije Ivana Lakićevića makazicama uspeo da savlada golmana gostiju Vladana Đogatovića.

Novosađani posle tri kola imaju četiri boda, kao još sedam timova koji zauzimaju pozicije od pete do 12. na tabeli Superlige. Javor je pretrpeo prvi poraz, ali je ostao na trećem mestu tabele sa šest bodova, tri manje od vodećeg Borca, koji jedini ima maksimalni skor.