СЛС: Металац одољео Звезди, Воши и Чуки само по бод!

Фудбалери Металца и Црвене звезде одиграли су у Горњем Милановцу без голова, у дуелу другог кола Суперлиге Србије. Фудбалери Радника и Војводине ремизирали су 2:2 у Сурдулици. Фудбалери Чукаричког направили су кикс у другом колу Суперлиге, играли су само 1:1 са Радом.

Фудбал 27.07.2015 | 11:40

Екипа Металца је тако освојила први бод у новој сезони, а Звезда већ од другог кола заостаје за водећим Партизаном.

Дуел у Горњем Милановцу обележила је изузетно борбена игра на обе стране, али без правих прилика за гол.

Металац је током свих 90 минута био веома агресиван и мотивисан и у већем делу утакмице био је потпуно равноправан ривал.

Звезда је тек у последњих 20-ак минута извршила прави притисак, али осим прилика Јовића и Мбођа у финишу није озбиљније угрозила гол домаћина који је два пута погађао оквир гола (пречка и статива).

Црвено-бели у следећем колу дочекују нишки Раднички, док Металац гостује Јагодини.

Нови суперлигаш је фантастично почео меч и повео 2:0 већ после десет минута игре, али није успео да стигне до историјске победе.

Новосађани су доминирали у наставку дуела, десет минута пре полувремена смањили заостатак, а средином другог полувремена успели и да изједначе.

Радник је повео у четвртом минуту преко Славише Стојановића да би већ у десетом на 2:0 повећао Милан Ћулум.

Војводину је у игру вратио Огњен Ожеговић, последње појачање тима, а велики бод је изборен поготком младог Мирка Иванића.

"Лале" су освојиле први бод у новој сезони, након дебакла од Чукаричког у првом колу, док је Радник опет ремизирао, након Суботице и на свом терену у Сурдулици.

Војводина у следећем колу дочекује Јавор, док Радник гостује Раду.

Меч на Бановом брду решен је у првих 45 минута, гости су повели у десетом минуту преко Дабића, да би у финишу полувремена изједначио Никола Стојиљковић.

Чукарички је у наставку меча имао више од игре, али је тим са Бањице одлично бранио свој гол, па је одолео Брђанима упркос искључењу Мараша у финишу утакмице.

Чукарички после два кола има чири, а Рад је освојио први бод. У следећем колу Брђани гостују Борцу, док Рад дочекује Радник из Сурдулице.

Тако су после два кола лидери Суперлиге Партизан, Борац и Јавор са по две победе.