SLS: Metalac odoljeo Zvezdi, Voši i Čuki samo po bod!

Fudbaleri Metalca i Crvene zvezde odigrali su u Gornjem Milanovcu bez golova, u duelu drugog kola Superlige Srbije. Fudbaleri Radnika i Vojvodine remizirali su 2:2 u Surdulici. Fudbaleri Čukaričkog napravili su kiks u drugom kolu Superlige, igrali su samo 1:1 sa Radom.

Fudbal 27.07.2015 | 11:40

Ekipa Metalca je tako osvojila prvi bod u novoj sezoni, a Zvezda već od drugog kola zaostaje za vodećim Partizanom.

Duel u Gornjem Milanovcu obeležila je izuzetno borbena igra na obe strane, ali bez pravih prilika za gol.

Metalac je tokom svih 90 minuta bio veoma agresivan i motivisan i u većem delu utakmice bio je potpuno ravnopravan rival.

Zvezda je tek u poslednjih 20-ak minuta izvršila pravi pritisak, ali osim prilika Jovića i Mbođa u finišu nije ozbiljnije ugrozila gol domaćina koji je dva puta pogađao okvir gola (prečka i stativa).

Crveno-beli u sledećem kolu dočekuju niški Radnički, dok Metalac gostuje Jagodini.

Novi superligaš je fantastično počeo meč i poveo 2:0 već posle deset minuta igre, ali nije uspeo da stigne do istorijske pobede.

Novosađani su dominirali u nastavku duela, deset minuta pre poluvremena smanjili zaostatak, a sredinom drugog poluvremena uspeli i da izjednače.

Radnik je poveo u četvrtom minutu preko Slaviše Stojanovića da bi već u desetom na 2:0 povećao Milan Ćulum.

Vojvodinu je u igru vratio Ognjen Ožegović, poslednje pojačanje tima, a veliki bod je izboren pogotkom mladog Mirka Ivanića.

"Lale" su osvojile prvi bod u novoj sezoni, nakon debakla od Čukaričkog u prvom kolu, dok je Radnik opet remizirao, nakon Subotice i na svom terenu u Surdulici.

Vojvodina u sledećem kolu dočekuje Javor, dok Radnik gostuje Radu.

Meč na Banovom brdu rešen je u prvih 45 minuta, gosti su poveli u desetom minutu preko Dabića, da bi u finišu poluvremena izjednačio Nikola Stojiljković.

Čukarički je u nastavku meča imao više od igre, ali je tim sa Banjice odlično branio svoj gol, pa je odoleo Brđanima uprkos isključenju Maraša u finišu utakmice.

Čukarički posle dva kola ima čiri, a Rad je osvojio prvi bod. U sledećem kolu Brđani gostuju Borcu, dok Rad dočekuje Radnik iz Surdulice.

Tako su posle dva kola lideri Superlige Partizan, Borac i Javor sa po dve pobede.