РУС: Хулк срушио Урал, Зенит засјео на прво мјесто!

Бразилац је са три гола тренутно најефикаснији фудбалер руске Премијер лиге.

Фудбал 26.07.2015 | 15:00

Шампион је започео нову сезону онако како се од њега и очекује – са два тријумфа, шампионски. Овога пута страдао је Урал који је на свом терену поражен са 1:4. Два гола дело су Бразилца Хулка, а први гол на мечу, и најлепши моменат утакмице, припали су Антоану Дзјуби. Португалац Дани само је ставио тачку на цео меч.

Играо се 20. минут меча када је, можда и најбољи фудбалер Зенита у новој сезони Олег Шатов прелепо упослио Дзјубу који је мајсторски реализовао шансу која му се указала. Са тим резултатом отишло се на одмор, Зенит је могао да буде задовољан како се ствари одвијају.

А у другом полувремену – ватромет голова. Почело је у 50. Минуту када је Шатов оборен, а Хулк био прецизан са креча. Међутим, домаћин се није предавао па је преко Александра Ерокина смањио предност. Радост је кратко трајала јер је, погађате, Хулк искористио шансу из контре и савладао голмана Јурија Женова. До краја меча Португалац Дани је закључио целу причу поготком са 20 метара унутрашњом страном стопала.

Занимљиво, Хулк је јуче напунио 29 година. Ово му је леп поклон за рођендан. После овог кола Зенит има максималан учинак и од почетка показује ко је газда.