RUS: Hulk srušio Ural, Zenit zasjeo na prvo mjesto!

Brazilac je sa tri gola trenutno najefikasniji fudbaler ruske Premijer lige.

Fudbal 26.07.2015 | 15:00

Šampion je započeo novu sezonu onako kako se od njega i očekuje – sa dva trijumfa, šampionski. Ovoga puta stradao je Ural koji je na svom terenu poražen sa 1:4. Dva gola delo su Brazilca Hulka, a prvi gol na meču, i najlepši momenat utakmice, pripali su Antoanu Dzjubi. Portugalac Dani samo je stavio tačku na ceo meč.

Igrao se 20. minut meča kada je, možda i najbolji fudbaler Zenita u novoj sezoni Oleg Šatov prelepo uposlio Dzjubu koji je majstorski realizovao šansu koja mu se ukazala. Sa tim rezultatom otišlo se na odmor, Zenit je mogao da bude zadovoljan kako se stvari odvijaju.

A u drugom poluvremenu – vatromet golova. Počelo je u 50. Minutu kada je Šatov oboren, a Hulk bio precizan sa kreča. Međutim, domaćin se nije predavao pa je preko Aleksandra Erokina smanjio prednost. Radost je kratko trajala jer je, pogađate, Hulk iskoristio šansu iz kontre i savladao golmana Jurija Ženova. Do kraja meča Portugalac Dani je zaključio celu priču pogotkom sa 20 metara unutrašnjom stranom stopala.

Zanimljivo, Hulk je juče napunio 29 godina. Ovo mu je lep poklon za rođendan. Posle ovog kola Zenit ima maksimalan učinak i od početka pokazuje ko je gazda.