ЛЕ - квалификације, преглед: Дебрецин дао ДЕВЕТ голова!

Дебрецин је жестоко поразио Сконто из Риге и послао поруку наредном противнику!

Фудбал 23.07.2015 | 21:00

Резултат дана вероватно – 9:2!

Мађарски Дебрецин жестоко је поразио летонски Сконто из Риге, који се можда надао подвигу после 2:2 у првој утакмици, али је већ на полувремену било јасно да ће гости бити понижени овог четвртка – 5:0.

Већ у првом полувремену било је 5:0, головима Тисе (7), Балога (12), Сидибеа (29, 31) и опет Тисе (45+2). Ако је за утеху, гости су у другом полувремену дали два гола преко Гутковскиса (59) и Родеа (65), пре него што су остали без Ковајовса, који је у 80. минуту добио други жути картон.

Поготке за "зелене" у наставку дали су наш Душан Брковић у 51, Сакали у 54. с пенала, Боди у 58. и Кастилион у 70. минуту. Бивши фудбалер ОФК Београда и Хајдука из Куле, Александар Јовановић, није се у овој голеади уписао у стрелце, али је забележио асистенцију.

У исто време, Динамо је у Минску разбио бугарско Черно Море резултатом 4:0, после ремија у првој утакмици од 1:1.

Клуб, који као спортски директор води бивши тренер Партизана Вук Рашовић, повео је у 41. минуту голом Коритка, а на 2:0 повисио је наш Ненад Адамовић у 58. минуту. Фатос Бећирај, Црногорац албанског порекла и бивши играч Будућности и Динама, постигао је два гола у финишу меча, у 86. и 92. минуту за коначних 4:0.

Динамо ће у 3. колу имати тежак посао – двомеч са Цирихом, док Дебрецин чека бољег из меча КР – Розенборг.

Звездин "џелат" Каират допустио је себи први пораз у квалификацијама, после три победе гол-разликом 7:1.

Алашкерт је голом Хебера у 93. минуту дошао до јалових 2:1 против Казахстанаца, који су пролаз у 3. коло (чекају бољег из дуела Абердин – Ријека) обезбедили у првој утакмици победом од 3:0.

Алашкерт је повео у 28. минуту голом Аракељана, а изједначио је у 45. - ко други него Жерар Гоу.

РЕЗУЛТАТИ:

Ширак (Јерменија) – АИК Стокхолм (Шведска) 0:2, први меч 0:2
Алашкерт (Јерменија) – Каират (Казахстан) 2:1, први меч 0:3
Дебрецин (Мађарска) – Сконто Рига (Летонија) 9:2, први меч 2:2
Динамо Минск (Белорусија) – Черно Море (Бугарска) 4:0, први меч 1:1
Габала (Азербејџан) – Чукарички (Србија) 2:0, први меч 0:1
Интер Баку (Азербејџан) – Хајфнафјордур (Исланд) у току су продужеци 2:2, 1:2, први меч 2:1
Каљу (Естонија) – Вадуз (Лихтенштајн) 0:2, први меч 1:3
Омонија (Кипар) – Јагјелонија (Пољска) 1:0, први меч 0:0
Спартакс (Летонија) – Војводина (Србија) 1:1, први меч 0:3
Жељезничар (БиХ) – Ференцварош (Мађарска) 2:0, први меч 1:0