LE - kvalifikacije, pregled: Debrecin dao DEVET golova!

Debrecin je žestoko porazio Skonto iz Rige i poslao poruku narednom protivniku!

Fudbal 23.07.2015 | 21:00

Rezultat dana verovatno – 9:2!

Mađarski Debrecin žestoko je porazio letonski Skonto iz Rige, koji se možda nadao podvigu posle 2:2 u prvoj utakmici, ali je već na poluvremenu bilo jasno da će gosti biti poniženi ovog četvrtka – 5:0.

Već u prvom poluvremenu bilo je 5:0, golovima Tise (7), Baloga (12), Sidibea (29, 31) i opet Tise (45+2). Ako je za utehu, gosti su u drugom poluvremenu dali dva gola preko Gutkovskisa (59) i Rodea (65), pre nego što su ostali bez Kovajovsa, koji je u 80. minutu dobio drugi žuti karton.

Pogotke za "zelene" u nastavku dali su naš Dušan Brković u 51, Sakali u 54. s penala, Bodi u 58. i Kastilion u 70. minutu. Bivši fudbaler OFK Beograda i Hajduka iz Kule, Aleksandar Jovanović, nije se u ovoj goleadi upisao u strelce, ali je zabeležio asistenciju.

U isto vreme, Dinamo je u Minsku razbio bugarsko Černo More rezultatom 4:0, posle remija u prvoj utakmici od 1:1.

Klub, koji kao sportski direktor vodi bivši trener Partizana Vuk Rašović, poveo je u 41. minutu golom Koritka, a na 2:0 povisio je naš Nenad Adamović u 58. minutu. Fatos Bećiraj, Crnogorac albanskog porekla i bivši igrač Budućnosti i Dinama, postigao je dva gola u finišu meča, u 86. i 92. minutu za konačnih 4:0.

Dinamo će u 3. kolu imati težak posao – dvomeč sa Cirihom, dok Debrecin čeka boljeg iz meča KR – Rozenborg.

Zvezdin "dželat" Kairat dopustio je sebi prvi poraz u kvalifikacijama, posle tri pobede gol-razlikom 7:1.

Alaškert je golom Hebera u 93. minutu došao do jalovih 2:1 protiv Kazahstanaca, koji su prolaz u 3. kolo (čekaju boljeg iz duela Aberdin – Rijeka) obezbedili u prvoj utakmici pobedom od 3:0.

Alaškert je poveo u 28. minutu golom Arakeljana, a izjednačio je u 45. - ko drugi nego Žerar Gou.

REZULTATI:

Širak (Jermenija) – AIK Stokholm (Švedska) 0:2, prvi meč 0:2
Alaškert (Jermenija) – Kairat (Kazahstan) 2:1, prvi meč 0:3
Debrecin (Mađarska) – Skonto Riga (Letonija) 9:2, prvi meč 2:2
Dinamo Minsk (Belorusija) – Černo More (Bugarska) 4:0, prvi meč 1:1
Gabala (Azerbejdžan) – Čukarički (Srbija) 2:0, prvi meč 0:1
Inter Baku (Azerbejdžan) – Hajfnafjordur (Island) u toku su produžeci 2:2, 1:2, prvi meč 2:1
Kalju (Estonija) – Vaduz (Lihtenštajn) 0:2, prvi meč 1:3
Omonija (Kipar) – Jagjelonija (Poljska) 1:0, prvi meč 0:0
Spartaks (Letonija) – Vojvodina (Srbija) 1:1, prvi meč 0:3
Željezničar (BiH) – Ferencvaroš (Mađarska) 2:0, prvi meč 1:0