Жељезничар наставља своју европску бајку!

Једини преостали бх. представник у Европи, Жељезничар, славио је и у реваншу против Ференцвароша (2:0), па се са укупних 3:0 пласирао у треће коло квалификација за Лигу Европе.

Фудбал 23.07.2015 | 20:40

Жељезничар је, подсјетимо, голом Бегановића у 90. минуту славио прошле седмице у Будимпешти, а изабраници Миломира Одовића успјешно су одрадили и реванш против мађарског великана. Штавише, успјели су да славе са 2:0 и потпуно разбију Мађаре.

У првих неколико минута није било прилика на Кошеву, да би у деветом минуту гости добро припријетили, али је ударац Хајнала изблокиран. У 13. минуту нови опасан напад Мађара, али су играчи у бијелим дресовима превише компликовали, па није било опасности по гол Антоловића. Жељезничар је играо храбро од првог минута, па је заслужено повео у 23. минуту са 1:0. Зоран Кокот је на најбољи начин завршио сјајну акцију изабраника Миломира Одовића за велику радост на Кошеву. Било је јасно да је Жељо са 1:0 дошао на праг пласмана даље. Ипак, Плави су били свјесни да их свако опуштање може скупо коштати, па су остатак утакмице одрадили на врхунском нивоу, што им је омогућило велико славље. До краја првог дијела покушавали су Благојевић код домаћих, Ламах и Хајнал код гостију, али резултат се није мијењао, па се на одмор отишло са резултатом 1:0.

У наставку је Ференцварош покушавао да се врати, нападали су Мађари, али Жељезничар је наставио с организованом и добром игром. Нису момци с Грбавице допуштали Ференцварошу да се лако примакну голу. Ипак, мало је недостајало да Ференцварош дође до поравнања у 67. минуту, али срећом је Леандро шутирао преко гола из непосредне близине искоса с лијеве стране. Иако су на све начине покушавали, гости нису успјели да постигну гол којим би довели утакмицу у неизвјесност, па су на крају играчи и навијачи Жељезничара могли да почну са слављем.

У судијској надокнади је Огњен Ђелмић повисио на 2:0, услиједило је лудило на трибинама Кошева, а вјероватно ће се славље касније преселити и на улице.

Жељезничар је иза себе оставио Балзан и Ференцварош и сада слиједи белгијски Стандард. Плави су одлично отворили сезону и сигурно да ће и у домаћем првенству поново бити један од кандидата за титулу. У сваком случају, надамо се да ће ова сјајна генерација Жељиних играча наставити са добрим паритјама у Европи.