ЛШ, 2. коло квал. - преглед...Провуче се Стеауа до Партизана

Фудбалери Партизана играће против Стеауе у трећем колу квалификација за Лигу шампиона.

Фудбал 22.07.2015 | 23:15

Румунски шампион је у реваншу 2. рунде у Букурешту поражен од Тренчина са 3:2, али је прошао даље због тријумфа у првој утакмици у Словачкој од 2:0.

Гости су Букурешту сјајно кренули и на полувремену су водили 2:0 после голова Мораеша у 13. и Бера у 21. минуту.

Ипак, Стеауа је у наставку стигла до изједначења за само три минута. Муниру је смањио у 57. минуту, а у 60. је већ било 2:2 после поготка Тадеа са пенала.

Гости су 15 минута пре краја остали без Рундића због два жута коментара, али су и поред тога учинили завршницу неизвесном пошто су преко Мораеша у 84. минуту поставили коначан резултат.

Румунска екипа у сваком случају није показала превелики квалитет у двомечу са Тренчином, па ће Партизан имати добру шансу да се пласира у плеј-оф за улазак у елитно такмичење.

Први меч игра се 28. или 29. јула у Букурешту, а реванш је на програму 4. или 5. августа у Београду.

Фудбалери Марибора завршили су наступ у квалификацијама за Лигу шампиона поразом од Астане у другом колу.

Казахстански шампион је славио са 3:1 и тако надокнадио пораз од 1:0 у првој утакмици у Словенији.

Домаћин је повео у 13. минуту голом Џолчијева, а Рајчевић је изједначио шест минута пред крај првог дела.

Ипак, домаћин је на полувремену водио голом Кањаса у 43. минуту. У наставку је неопходан гол за пролаз постигао Твумаси у 58. минуту, а Марибор до краја није успео да постигне гол иако је у последњих 25 минута играо са играчем више.

Златни српски фудбалер Немања Максимовић играо је до 48. минута, док је бивши играч Партизана Бранко Илић одиграо цео меч на десном беку. Ривал Астани у трећем колу биће финаски ХЈК из Хелсинкија.

Загребачки Динамо је после 1:1 на свом терену ипак показао квалитет против луксембуршке Фоле у реваншу и славио је са 3:0 головима Ојаце и Рога. Тежак пораз претрпео је црногорски Рудар од азербејџанског Карабага у Пљевљима. После 0:0 у Азербејџану гости су славили голом Рејналда и прошли су даље.

Лех је против Сарајева највећи део посла обавио у првом мечу у гостима (2:0), а у реваншу је једним голом потврдио пролаз у наредну рунду. Даље је прошао и белоруски БАТЕ после ремија без голова у ирског са Дандалком. Први меч БАТЕ је добио са 2:1.

Најзанимљивије је било у Мађарској где је Видеотон дочекао велшки ТНС после победе од 1:0 у првом мечу. Гости су после 90 минута славили истим резултатом, па је меч отишао у продужетке. Ђурко је изједначио у 107. минуту, али је то било недовољно па је ТНС прошао даље.

У преосталом дуелу друге рунде Селтик је победио Стјарнан на Исланду са 3:1 и тако се са укупних 5:1 пласирао у наредну рунду.