LŠ, 2. kolo kval. - pregled...Provuče se Steaua do Partizana

Fudbaleri Partizana igraće protiv Steaue u trećem kolu kvalifikacija za Ligu šampiona.

Fudbal 22.07.2015 | 23:15

Rumunski šampion je u revanšu 2. runde u Bukureštu poražen od Trenčina sa 3:2, ali je prošao dalje zbog trijumfa u prvoj utakmici u Slovačkoj od 2:0.

Gosti su Bukureštu sjajno krenuli i na poluvremenu su vodili 2:0 posle golova Moraeša u 13. i Bera u 21. minutu.

Ipak, Steaua je u nastavku stigla do izjednačenja za samo tri minuta. Muniru je smanjio u 57. minutu, a u 60. je već bilo 2:2 posle pogotka Tadea sa penala.

Gosti su 15 minuta pre kraja ostali bez Rundića zbog dva žuta komentara, ali su i pored toga učinili završnicu neizvesnom pošto su preko Moraeša u 84. minutu postavili konačan rezultat.

Rumunska ekipa u svakom slučaju nije pokazala preveliki kvalitet u dvomeču sa Trenčinom, pa će Partizan imati dobru šansu da se plasira u plej-of za ulazak u elitno takmičenje.

Prvi meč igra se 28. ili 29. jula u Bukureštu, a revanš je na programu 4. ili 5. avgusta u Beogradu.

Fudbaleri Maribora završili su nastup u kvalifikacijama za Ligu šampiona porazom od Astane u drugom kolu.

Kazahstanski šampion je slavio sa 3:1 i tako nadoknadio poraz od 1:0 u prvoj utakmici u Sloveniji.

Domaćin je poveo u 13. minutu golom Džolčijeva, a Rajčević je izjednačio šest minuta pred kraj prvog dela.

Ipak, domaćin je na poluvremenu vodio golom Kanjasa u 43. minutu. U nastavku je neophodan gol za prolaz postigao Tvumasi u 58. minutu, a Maribor do kraja nije uspeo da postigne gol iako je u poslednjih 25 minuta igrao sa igračem više.

Zlatni srpski fudbaler Nemanja Maksimović igrao je do 48. minuta, dok je bivši igrač Partizana Branko Ilić odigrao ceo meč na desnom beku. Rival Astani u trećem kolu biće finaski HJK iz Helsinkija.

Zagrebački Dinamo je posle 1:1 na svom terenu ipak pokazao kvalitet protiv luksemburške Fole u revanšu i slavio je sa 3:0 golovima Ojace i Roga. Težak poraz pretrpeo je crnogorski Rudar od azerbejdžanskog Karabaga u Pljevljima. Posle 0:0 u Azerbejdžanu gosti su slavili golom Rejnalda i prošli su dalje.

Leh je protiv Sarajeva najveći deo posla obavio u prvom meču u gostima (2:0), a u revanšu je jednim golom potvrdio prolaz u narednu rundu. Dalje je prošao i beloruski BATE posle remija bez golova u irskog sa Dandalkom. Prvi meč BATE je dobio sa 2:1.

Najzanimljivije je bilo u Mađarskoj gde je Videoton dočekao velški TNS posle pobede od 1:0 u prvom meču. Gosti su posle 90 minuta slavili istim rezultatom, pa je meč otišao u produžetke. Đurko je izjednačio u 107. minutu, ali je to bilo nedovoljno pa je TNS prošao dalje.

U preostalom duelu druge runde Seltik je pobedio Stjarnan na Islandu sa 3:1 i tako se sa ukupnih 5:1 plasirao u narednu rundu.