ЛШ, 2. коло квал. - преглед...

Испао Вардар, успешни Скандинавци! Екипе АПОЕЛ-а, Митјиланда и Малмеа пласирале су се у треће коло квалификација за Лигу шампиона.

Фудбал 22.07.2015 | 10:40

Кипрани су прошли Вардар ремијем у Скопљу 1:1, захваљујући голу у гостима, јер је први меч завршен без голова.

Дански Митјиланд је рутински "прескочио" Линколн Ред Импсе, које је након минималца код куће, савладао 2:0 на Гибралтару. Знатно тежи посао имао је Малме, који је после ремија без голова у Шведској, славио минималну победу над Жалгирисом у Литванији.

Вардар је након одличног резултата из Никозије имао активан резултат против АПОЕЛ-а до последњи 30 минута двомеча са кипарским шампионом.

Нажалост по Македонце, Де Висенти је у 60. минуту реванша успео да погоди мрежу Вардара после проигравања Вандера.

Уследио је протисак домаћина, али је гол резервисте Љамчевског стигао касно, тек у четвртом минуту продужетка.

Малме је до гола вредног трећег кола квалификација стигао у десетом минуту другог полувремена у Каунасу. Тинерхолм је коначно пробио бункер Литванаца.

АПОЕЛ ће у трећем колу квалфикација играти управо са данским Митјиландом, док Малме очекује тежак двомеч са аустријским Салцбургом.

У последњем мечу у уторак увече, Скендербег је поражен у Северној Ирској 3:2 од Крусејдерса после два преокрета, али су Албанци прошли даље победом 4:1 на свом терену.

Албански тим у следећој рунди очекује дуел са молдавским Милсамијем, који је неочекивано елиминисао Лудогорец.