LŠ, 2. kolo kval. - pregled...

Ispao Vardar, uspešni Skandinavci! Ekipe APOEL-a, Mitjilanda i Malmea plasirale su se u treće kolo kvalifikacija za Ligu šampiona.

Fudbal 22.07.2015 | 10:40

Kiprani su prošli Vardar remijem u Skoplju 1:1, zahvaljujući golu u gostima, jer je prvi meč završen bez golova.

Danski Mitjiland je rutinski "preskočio" Linkoln Red Impse, koje je nakon minimalca kod kuće, savladao 2:0 na Gibraltaru. Znatno teži posao imao je Malme, koji je posle remija bez golova u Švedskoj, slavio minimalnu pobedu nad Žalgirisom u Litvaniji.

Vardar je nakon odličnog rezultata iz Nikozije imao aktivan rezultat protiv APOEL-a do poslednji 30 minuta dvomeča sa kiparskim šampionom.

Nažalost po Makedonce, De Visenti je u 60. minutu revanša uspeo da pogodi mrežu Vardara posle proigravanja Vandera.

Usledio je protisak domaćina, ali je gol rezerviste Ljamčevskog stigao kasno, tek u četvrtom minutu produžetka.

Malme je do gola vrednog trećeg kola kvalifikacija stigao u desetom minutu drugog poluvremena u Kaunasu. Tinerholm je konačno probio bunker Litvanaca.

APOEL će u trećem kolu kvalfikacija igrati upravo sa danskim Mitjilandom, dok Malme očekuje težak dvomeč sa austrijskim Salcburgom.

U poslednjem meču u utorak uveče, Skenderbeg je poražen u Severnoj Irskoj 3:2 od Krusejdersa posle dva preokreta, ali su Albanci prošli dalje pobedom 4:1 na svom terenu.

Albanski tim u sledećoj rundi očekuje duel sa moldavskim Milsamijem, koji je neočekivano eliminisao Ludogorec.