Ф1: Ботас умјесто Раиконена у Ферарију!
Екипа Ферарија наводно је уговорила са Вилијамсом трансфер Валтерија Ботаса у италијански тим, преноси “Коријере дело Спорт”.
Остали спортови 19.07.2015 | 12:40
Ботас је последњих недеља повезиван са Фераријем, где би требало да замени Кимија Раиконена, који у уговору има опцију за наредну сезону, али италијанска екипа не мора да је искористи.
Верује се да је Ферари последњих недеља ступио у контакт са Вилијамсом, а италијански медији преносе да је договорено да тим из Маранела плати 12 милиона евра за Финца.
Пред Велику награду Британије, Ботас је рекао да су за њега Ферари и Мерцедес једине две атрактивне опције у Формули 1 уз останак у Вилијамсу.
Ако трансфер Ботаса буде потврђен, то би означило крај Раиконенове каријере у Формули 1. Шампион света из 2007. године је раније током сезоне рекао да не тражи друге опције за останак у Формули 1.
“Ако не будем возио за Ферари, нећу возити ни за један други тим”, рекао је Раиконен тада.
У случају да Ботас напусти Вилијамс, Нико Хилкенберг би требало да буде главни кандидат да га замени. Немац је већ бранио боје Вилијамса 2010. године.
Овогодишњи шампионат Формуле 1 се наставља Великом наградом Холандије 26. јула.
Коментари / 0
Оставите коментар