ЕП: Српске ''јуноше'' разбиле Литванце за 1/2-финале!

Млада кошаркашка репрезентација Србије пласирала се у полуфинале Европског првенства у Италији.

Кошарка 17.07.2015 | 23:30

Екипа Владимира Ђокића у четвртфиналу је убедљиво победила селекцију Литваније резултатом 82:69

Србија је тако задржала максималан учинак у Италији, пошто је до сада славила на свих осам утакмица на шампионату.

Од самог почетка наши кошаркаши неметнули су ритам, а меч су преломили у фуриозној другој четвртини коју су добили резултатом 30:8. Наш тим је после 20 минута водио са 47:21, а у наставку утакмице Литванци су успели да ублаже убедљив пораз.

Сјајан је био Никола Ребић са 15 поена (6-9), 3 скока и 3 асистенције, Гудурић је имао 17 поена (5-10), 5 скокова, 3 крађе и 2 асистенције, Давидовац је уз 16 поена (3-8) имао 9 скокова, Марко Тејић је имао 10 поена (4-9), 7 скокова, 2 асистенције и 2 блокаде, а двоцифрен је био и Загорац са 10 поена. На другој страни, Валинскас и Шешкус убацили су по 19 поена.

Наша селекција ће у полуфиналу играти против Туске која је била убедљива против Летоније – 72:58. У другом полуфиналу састају се Шпанија и Француска.