EP: Srpske ''junoše'' razbile Litvance za 1/2-finale!

Mlada košarkaška reprezentacija Srbije plasirala se u polufinale Evropskog prvenstva u Italiji.

Košarka 17.07.2015 | 23:30

Ekipa Vladimira Đokića u četvrtfinalu je ubedljivo pobedila selekciju Litvanije rezultatom 82:69

Srbija je tako zadržala maksimalan učinak u Italiji, pošto je do sada slavila na svih osam utakmica na šampionatu.

Od samog početka naši košarkaši nemetnuli su ritam, a meč su prelomili u furioznoj drugoj četvrtini koju su dobili rezultatom 30:8. Naš tim je posle 20 minuta vodio sa 47:21, a u nastavku utakmice Litvanci su uspeli da ublaže ubedljiv poraz.

Sjajan je bio Nikola Rebić sa 15 poena (6-9), 3 skoka i 3 asistencije, Gudurić je imao 17 poena (5-10), 5 skokova, 3 krađe i 2 asistencije, Davidovac je uz 16 poena (3-8) imao 9 skokova, Marko Tejić je imao 10 poena (4-9), 7 skokova, 2 asistencije i 2 blokade, a dvocifren je bio i Zagorac sa 10 poena. Na drugoj strani, Valinskas i Šeškus ubacili su po 19 poena.

Naša selekcija će u polufinalu igrati protiv Tuske koja je bila ubedljiva protiv Letonije – 72:58. U drugom polufinalu sastaju se Španija i Francuska.