Квал. за ЛШ: Шокирани ''Пургери'', изненадили Рудар и Жалгирис...!

У среду је одиграно пет преосталих првих утакмица 2. кола квалификација за Лигу шампиона, а право изненађење приредио је Фола Еш из Луксембурга, одигравши 1:1 са Динамом у Загребу.

Фудбал 16.07.2015 | 08:20

После две "успаванке", у виду ремија без погодака на мечевиам Карабаг - Рудар Пљевља и Малме - Жалгирис, почели су да "раде" и стрелци. Најпре на терену БАТЕ Борисова, где је домаћин не баш сјајно започео своју причу, победивши са скромних 2:1 екипу Дандалка која је важила за аутсајдера.

У Глазгову је, међутим, публика била задовољна. Ем је Селтик победио са 2:0, ем је ривал био дебитант у улози правака Исланда, чувени Стјарнан, о ком смо вам редовно, још од 2010. године, на страницама Блицспора редовно јављали колико духовита, и потпуно оригинална, може да буде прослава гола. А играчи Стјарнана, можда не баш дорасли Лиги шампиона, апсолутни су прваци Европе у тој категорији.

И, док наш интернационалац Стефан Шћеповић није улазио у игру са клупе "келта", у Загребу се дешавало право мало чудо.

Екипа из Луксембурга, Фола Еш, шокирала је загребачке навијаче повевши против домаћег Динама, чији су се челници, чувени Мамићи, нашли на слободи плативши кауцију не би ли се изван решетака бранили поводом оптужби за утају пореза.

Динамо је успео да изједначи пре краја полувремена, у 64. минуту је постао бројчано јачи тим због директног црвеног картона показаног гостујућем Ронију Сутоу, али...

"Модри" не само да нису успели да победе аутсајдера, већ је Фола Еш и са десеторицом на терену спречила великог фаворита да створи шансу за погодак па је, неочекиваним ремијем, приредила праву сензацију.