Kval. za LŠ: Šokirani ''Purgeri'', iznenadili Rudar i Žalgiris...!

U sredu je odigrano pet preostalih prvih utakmica 2. kola kvalifikacija za Ligu šampiona, a pravo iznenađenje priredio je Fola Eš iz Luksemburga, odigravši 1:1 sa Dinamom u Zagrebu.

Fudbal 16.07.2015 | 08:20

Posle dve "uspavanke", u vidu remija bez pogodaka na mečeviam Karabag - Rudar Pljevlja i Malme - Žalgiris, počeli su da "rade" i strelci. Najpre na terenu BATE Borisova, gde je domaćin ne baš sjajno započeo svoju priču, pobedivši sa skromnih 2:1 ekipu Dandalka koja je važila za autsajdera.

U Glazgovu je, međutim, publika bila zadovoljna. Em je Seltik pobedio sa 2:0, em je rival bio debitant u ulozi pravaka Islanda, čuveni Stjarnan, o kom smo vam redovno, još od 2010. godine, na stranicama Blicspora redovno javljali koliko duhovita, i potpuno originalna, može da bude proslava gola. A igrači Stjarnana, možda ne baš dorasli Ligi šampiona, apsolutni su prvaci Evrope u toj kategoriji.

I, dok naš internacionalac Stefan Šćepović nije ulazio u igru sa klupe "kelta", u Zagrebu se dešavalo pravo malo čudo.

Ekipa iz Luksemburga, Fola Eš, šokirala je zagrebačke navijače povevši protiv domaćeg Dinama, čiji su se čelnici, čuveni Mamići, našli na slobodi plativši kauciju ne bi li se izvan rešetaka branili povodom optužbi za utaju poreza.

Dinamo je uspeo da izjednači pre kraja poluvremena, u 64. minutu je postao brojčano jači tim zbog direktnog crvenog kartona pokazanog gostujućem Roniju Sutou, ali...

"Modri" ne samo da nisu uspeli da pobede autsajdera, već je Fola Eš i sa desetoricom na terenu sprečila velikog favorita da stvori šansu za pogodak pa je, neočekivanim remijem, priredila pravu senzaciju.