Пораз од мађарског друголигаша Ђирмота само је продубио незадовољство навијача.

Фудбал 13.07.2015 | 08:00

Није добро прочело по фудбалере Роме.

Прва припремна утакмица, против мађарског друголигаша Ђирмота из Ђера, завршена је поразом 1:2.

Утакмица је играна у тренинг центру римског клуба, а присуствовао јој је велики број навијача, који нису били задовољни оним што су видели. Заправо, само је продубљено њихово незадовољство које траје још од прошле сезоне, када је Рома серијом лоших резултата испала из шампионске трке са Јувентусом и чак довела у питање пласман у Лигу шампиона.

Навијачи су звиждуцима испратили екипу Рудија Гарсије са терена, али је већ после другог гола гостију, који су повели у 27, а предност дуплирали у 49. минуту, атмосфера у "Пинзолу" постала прилично напета.

По извештајима италијанских медија, навијачи су спорадично "прозивали" играче, посебно Жервиња чија је фризура упоређивана са метлом, као и Матију Дестра када је промашио одличну прилику за гол.

Он се, међутим, у 68. минуту донекле искупио, смањивши вођство гостију на асистенцију Ди Ливија.

Утакмицу је обележио и повратак на терен Леандра Кастана, 28-годишњег дефанзивца, који је паузирао годину дана због операције мозга.

Погледајте голове:

Део атмосфере:

Ево и састава Роме које је извео Руди Гарсија у овом мечу:

Прво полувреме: Де Санктис - Маикон, Кастан, Јанга-Мбива, Кол - Учан (32. Маћин), Паредес - Иаго Фалке, Итурбе, Жервињо - Тоти.

Друго полувреме: Поп - Аночић, Калабрези, Капрадоси, Ди Ливио - Паредес, Маћин, Ндој - Санабриа, Вестеницки - Дестро.