Poraz od mađarskog drugoligaša Đirmota samo je produbio nezadovoljstvo navijača.

Fudbal 13.07.2015 | 08:00

Nije dobro pročelo po fudbalere Rome.

Prva pripremna utakmica, protiv mađarskog drugoligaša Đirmota iz Đera, završena je porazom 1:2.

Utakmica je igrana u trening centru rimskog kluba, a prisustvovao joj je veliki broj navijača, koji nisu bili zadovoljni onim što su videli. Zapravo, samo je produbljeno njihovo nezadovoljstvo koje traje još od prošle sezone, kada je Roma serijom loših rezultata ispala iz šampionske trke sa Juventusom i čak dovela u pitanje plasman u Ligu šampiona.

Navijači su zvižducima ispratili ekipu Rudija Garsije sa terena, ali je već posle drugog gola gostiju, koji su poveli u 27, a prednost duplirali u 49. minutu, atmosfera u "Pinzolu" postala prilično napeta.

Po izveštajima italijanskih medija, navijači su sporadično "prozivali" igrače, posebno Žervinja čija je frizura upoređivana sa metlom, kao i Matiju Destra kada je promašio odličnu priliku za gol.

On se, međutim, u 68. minutu donekle iskupio, smanjivši vođstvo gostiju na asistenciju Di Livija.

Utakmicu je obeležio i povratak na teren Leandra Kastana, 28-godišnjeg defanzivca, koji je pauzirao godinu dana zbog operacije mozga.

Pogledajte golove:

Deo atmosfere:

Evo i sastava Rome koje je izveo Rudi Garsija u ovom meču:

Prvo poluvreme: De Sanktis - Maikon, Kastan, Janga-Mbiva, Kol - Učan (32. Maćin), Paredes - Iago Falke, Iturbe, Žervinjo - Toti.

Drugo poluvreme: Pop - Anočić, Kalabrezi, Kapradosi, Di Livio - Paredes, Maćin, Ndoj - Sanabria, Vestenicki - Destro.