Тамо гдје не може Звезда могу Јурмала, Биркиркара, Албанци...

Чак и друголигаш из Ирске! Фабрицио Миколи постигао првенац на нови клуб, слом Црногораца, петарда Елфсборга...

Фудбал 09.07.2015 | 22:20

Неколико неочекиваних резултата у реваншима првог кола квалификација за Лигу Европе. У наредну елиминациону рунду, осим Каирата који је у два меча без већих проблема надиграо Црвену звезду, пласирали су се и тимови који ни пасионираним љубитељима фудбала у Србији нису познати.

На пример, УЦД, друголигаш из Републике Ирске који је улазницу за такмичење добио на осниову фер-плеја успео је да елиминише Дуделанж и после 1:0 на свом терену изгуби „само“ 1:2 у Луксембургу. Успех тима из Даблина добија на вредности ако се зна да је дуже од сат времена играо са десеторицом, јер је у 29. минуту искључен Којн. Но, погодак Свона из 17. минута био је довољан да се сруши фаворит и зајкаже дуел са Слованом из Братиславе.

Подвиг је напраиво и албански Кукеши, који је издржао на гостовању у Белорусији, одигравши без голова против Торпеда из Жодина, па је захваљујући победи на свом терену од 2:0 прошао у наредно коло. Даље иде и Биркиркара. „Тим снова“ са Малте је славио 3:1 у Јерменији, а први гол на мечу постигао је италијански ветеран Фабрицио Миколи, који је недавно појачао екипу са медитеранског острва.

Од осталих резултата вреди издвојити пролазе Спартакса из Јурмале који је на свом терену одиграо без голова против подгоричке Будућности, али и Интера из Бакуа који је на мала врата истим резултатом код куће елиминисао Лачи из Албаније. Осим Будућности, елиминисан је још један црногорски представник, Сутјеска. У Никшићу је било 2:0 против Дебрецина (стрелци Фукуи и Божовић), али то није било довољно да се престигне предност Мађара од пре седам дана.