Tamo gdje ne može Zvezda mogu Jurmala, Birkirkara, Albanci...

Čak i drugoligaš iz Irske! Fabricio Mikoli postigao prvenac na novi klub, slom Crnogoraca, petarda Elfsborga...

Fudbal 09.07.2015 | 22:20

Nekoliko neočekivanih rezultata u revanšima prvog kola kvalifikacija za Ligu Evrope. U narednu eliminacionu rundu, osim Kairata koji je u dva meča bez većih problema nadigrao Crvenu zvezdu, plasirali su se i timovi koji ni pasioniranim ljubiteljima fudbala u Srbiji nisu poznati.

Na primer, UCD, drugoligaš iz Republike Irske koji je ulaznicu za takmičenje dobio na osniovu fer-pleja uspeo je da eliminiše Dudelanž i posle 1:0 na svom terenu izgubi „samo“ 1:2 u Luksemburgu. Uspeh tima iz Dablina dobija na vrednosti ako se zna da je duže od sat vremena igrao sa desetoricom, jer je u 29. minutu isključen Kojn. No, pogodak Svona iz 17. minuta bio je dovoljan da se sruši favorit i zajkaže duel sa Slovanom iz Bratislave.

Podvig je napraivo i albanski Kukeši, koji je izdržao na gostovanju u Belorusiji, odigravši bez golova protiv Torpeda iz Žodina, pa je zahvaljujući pobedi na svom terenu od 2:0 prošao u naredno kolo. Dalje ide i Birkirkara. „Tim snova“ sa Malte je slavio 3:1 u Jermeniji, a prvi gol na meču postigao je italijanski veteran Fabricio Mikoli, koji je nedavno pojačao ekipu sa mediteranskog ostrva.

Od ostalih rezultata vredi izdvojiti prolaze Spartaksa iz Jurmale koji je na svom terenu odigrao bez golova protiv podgoričke Budućnosti, ali i Intera iz Bakua koji je na mala vrata istim rezultatom kod kuće eliminisao Lači iz Albanije. Osim Budućnosti, eliminisan je još jedan crnogorski predstavnik, Sutjeska. U Nikšiću je bilo 2:0 protiv Debrecina (strelci Fukui i Božović), ali to nije bilo dovoljno da se prestigne prednost Mađara od pre sedam dana.