ЛШ и ЛЕ: Кренуле квалификације! Ево прегледа...

Почеле су квалификације за Лигу шампиона, у прве три утакмице прве рунде предност је стекао само јерменски Пјуник. Македонски тим Ренова налази се пред елиминацијом из квалификација за Лигу Европе, док Шамрок није стекао предност у Луксембургу.

Фудбал 01.07.2015 | 12:00

Тим из Јеревана савладао је Фолгоре из Сан Марина 2:1, али је угрозио лаган пласман примивши гол након што је ривал остао са играчем мање.

У преостала два меча није било погодака, ремизирали су Линколн из Гирбалтара и Санта Колома из Андоре, те Крусејдерси из Северне Ирске и Левадија из Естоније.

Пјуник је до победе стигао головима Стаумјана и Цезара Ромера, Американца који је довођен у везу са Партизаном.

Двадесетак минута пре краја гости су остали са играчем мање због другог жутог картона Кешчија, али је у истом минуту Хирш шокирао Јермене и донео наду тиму из Сан Марина.

Пјуник је најближи дуелу са Молдеом у другом кругу, Митјиланд чека реванш у Андори, а расплет у Естонији занима Скендербеу.

Реванш мечеви су 7. јула.

ЛШ, квалификације:
Пјуник (Јерменија) – Фолгоре (Сан Марино) 2:1
Линколн (Гибралтар) – Санта Колома (Андора) 0:0
Крусејдерс (Северна Ирска) – Левадија (Естонија) 0:0

Ренова је поражена у првом колу квалификација на свом терену од молдавског представника Дачије 1:0, поготком Роске већ у 12. минуту утакмице.

С друге стране, луксембуршки тим Најдеркорн је одолео ирском Шамроку, меч је завршен без голова.

У првом мечу фудбалске сезоне у Европи, Жељезничар је стекао два гола предности против Балзана, пред реванш у Сарајеву са Малтежанима 9. јула.

У четвртак се игра још 49 утакмица првог кола квалификација за ЛЕ, а сезону почињу и српски клубови.

Црвена звезда дочекује казахстански Каират, Чукарички гостује у Словенији код Домжала, а Војводина иде у Будимпешту на ноге МТК.