LŠ i LE: Krenule kvalifikacije! Evo pregleda...

Počele su kvalifikacije za Ligu šampiona, u prve tri utakmice prve runde prednost je stekao samo jermenski Pjunik. Makedonski tim Renova nalazi se pred eliminacijom iz kvalifikacija za Ligu Evrope, dok Šamrok nije stekao prednost u Luksemburgu.

Fudbal 01.07.2015 | 12:00

Tim iz Jerevana savladao je Folgore iz San Marina 2:1, ali je ugrozio lagan plasman primivši gol nakon što je rival ostao sa igračem manje.

U preostala dva meča nije bilo pogodaka, remizirali su Linkoln iz Girbaltara i Santa Koloma iz Andore, te Krusejdersi iz Severne Irske i Levadija iz Estonije.

Pjunik je do pobede stigao golovima Staumjana i Cezara Romera, Amerikanca koji je dovođen u vezu sa Partizanom.

Dvadesetak minuta pre kraja gosti su ostali sa igračem manje zbog drugog žutog kartona Keščija, ali je u istom minutu Hirš šokirao Jermene i doneo nadu timu iz San Marina.

Pjunik je najbliži duelu sa Moldeom u drugom krugu, Mitjiland čeka revanš u Andori, a rasplet u Estoniji zanima Skenderbeu.

Revanš mečevi su 7. jula.

LŠ, kvalifikacije:
Pjunik (Jermenija) – Folgore (San Marino) 2:1
Linkoln (Gibraltar) – Santa Koloma (Andora) 0:0
Krusejders (Severna Irska) – Levadija (Estonija) 0:0

Renova je poražena u prvom kolu kvalifikacija na svom terenu od moldavskog predstavnika Dačije 1:0, pogotkom Roske već u 12. minutu utakmice.

S druge strane, luksemburški tim Najderkorn je odoleo irskom Šamroku, meč je završen bez golova.

U prvom meču fudbalske sezone u Evropi, Željezničar je stekao dva gola prednosti protiv Balzana, pred revanš u Sarajevu sa Maltežanima 9. jula.

U četvrtak se igra još 49 utakmica prvog kola kvalifikacija za LE, a sezonu počinju i srpski klubovi.

Crvena zvezda dočekuje kazahstanski Kairat, Čukarički gostuje u Sloveniji kod Domžala, a Vojvodina ide u Budimpeštu na noge MTK.