Реалу круна и то у Барселони!

Мадриђани савладали Каталонце и у трећем мечу финалне серије - 90:85 и комплетирали "триплету". У финалу плеј-офа глатких 3:0 за 32. шампионску титулу у историји клуба!

Кошарка 24.06.2015 | 23:20

Реал Мадрид је узео триплу круну! Након Купа краља на Канарским Острвима, када је побеђен највећи ривал у финалу и Евролиге на домаћем терену у Мадриду (тријумф над Олимпијакосом), Краљесвки клуб вечерас је на Барселонином паркету по трећи пут узастопно добио Каталонце у финалу плеј-офа и окитио се титулом шампиона Шпаније.

Ово је 32. шампионска круна за Мадриђане до које су дошли потпуно заслужено. У првом сусрету било је 78:72, у другом 100:80 и вечерас после узбудљиве завршнице 90:85 (17:17. 17:31, 33:17, 18:25).

Барселона је успела да се врати у утакмицу после фантастичне друге четвртине гостију и заостатка на полувремену од чак 14 поена, међутим, у финишу су Мадриђани имали више концентрације и поготком Керола из тешке позиције на 15 секунди пре краја за 88:83, практично решили питање победника. Тражили су домаћи кошаркаши кораке Рејеса у том нападу, непосредно пре додавања за Џејсија Керола, али арбитри су остали неми и Каталонци су могли да се опросте од последње наде...

У победничком тиму истакли су се поменути Керол са 19 кошева, Ноћиони и Родригез убацили по 11, а Мациулис и Љуљ по десет. Код домаћина далеко најбољи био је Анте Томић са 29 поена и седам скокова, донекле га је пратио Абринес (16), а двоцифрени су још били Доелман (12), односно Саторански и Олесон са по десет кошева.