Realu kruna i to u Barseloni!

Madriđani savladali Katalonce i u trećem meču finalne serije - 90:85 i kompletirali "tripletu". U finalu plej-ofa glatkih 3:0 za 32. šampionsku titulu u istoriji kluba!

Košarka 24.06.2015 | 23:20

Real Madrid je uzeo triplu krunu! Nakon Kupa kralja na Kanarskim Ostrvima, kada je pobeđen najveći rival u finalu i Evrolige na domaćem terenu u Madridu (trijumf nad Olimpijakosom), Kraljesvki klub večeras je na Barseloninom parketu po treći put uzastopno dobio Katalonce u finalu plej-ofa i okitio se titulom šampiona Španije.

Ovo je 32. šampionska kruna za Madriđane do koje su došli potpuno zasluženo. U prvom susretu bilo je 78:72, u drugom 100:80 i večeras posle uzbudljive završnice 90:85 (17:17. 17:31, 33:17, 18:25).

Barselona je uspela da se vrati u utakmicu posle fantastične druge četvrtine gostiju i zaostatka na poluvremenu od čak 14 poena, međutim, u finišu su Madriđani imali više koncentracije i pogotkom Kerola iz teške pozicije na 15 sekundi pre kraja za 88:83, praktično rešili pitanje pobednika. Tražili su domaći košarkaši korake Rejesa u tom napadu, neposredno pre dodavanja za Džejsija Kerola, ali arbitri su ostali nemi i Katalonci su mogli da se oproste od poslednje nade...

U pobedničkom timu istakli su se pomenuti Kerol sa 19 koševa, Noćioni i Rodrigez ubacili po 11, a Maciulis i Ljulj po deset. Kod domaćina daleko najbolji bio je Ante Tomić sa 29 poena i sedam skokova, donekle ga je pratio Abrines (16), a dvocifreni su još bili Doelman (12), odnosno Satoranski i Oleson sa po deset koševa.