Бразил је био непоражен осам година, а онда је дошла страшна Србија! Последњи пут Селесао је изгубио од Шпаније 11. Јула 2007. године са 4:2, такође у продужетку!

Фудбал 23.06.2015 | 09:20

Какав је успех направила Србија на Мундијалиту говори и податак да је наш противник у финалу доживео први пораз после осам година играња на Мундијалиту. Имао је Бразил серију од 14 победа и шест нерешених исхода, а онда је дошла Србија и направила дар-мар.

Такође, занимљиво је и то да је на овом турниру одиграно највише мечева који су отишли у продужетке и пенале у историји такмичења. Наша селекција је у просеку сваки меч играла 107 минута, али момци су успели да задрже концетрацију и буду најбољи када је било најпотребније. Што би се рекло - показали су да су момци од челика!

Освојили су титулу Светског првака, а на нама је да их достојно дочекамо и поздравимо. И док чекамо наше шампионе да дођу са "краја света", подсетимо се како из угла бројева изгледа турнир кога ћемо се заувек сећати.

154 –Укупан број голова који су постигнути на Новом Зеланду. Историјски гледано четврти најефикаснији Мундијалито у историји

118 – Толико је минута било потребно Немањи Максимовићу да затресе мрежу голамана Жана и донесе неописиву радост целој нацији

28 – Толико година је протекло од када је Србија (Југославија) освојила Мундијалито. Занимљиво, наша земља у међувремену није ни учествовала на светском првенству до 20 година

28 – Толико је голова постигнуто 1.јуна 2015. године, што даје просек од око седам голова по мечу. Претходни рекорд постављен је 22 фебруара 1989 када је постугнуто 27 голова, али тог дана се играло осам мечева

20 – Бразил је имао серију од 20 узастопних мечева на Мундијалиту без пораза. Забележил ису 14 победа и шест пораза, али пред нашом четом нису имали спаса. Овај пораз у финалу им је први од 11. Јула 2007. године када су поражени од Шпаније са 4:2. Гол Станише Мандића био је први гол који је Селесао примио после 572 минута игре. Истина, Бразил 2013.године није учествовао на смотри најбољих светских селекција до 20 година

9 – Толико је мечева отишло у продужетке на овогодишњем Мундијалиту, а чак пет у пенале. По оба критеријума овај турнир поставио је нове рекорде

8 – Европске селекције сада имају осам титула заједно. Бразил и Аргентина имају заједно 11 трофеја. Гледано кроз ту призму, успешнији су од остатка света заједно

0 – Иако је играла 11 утакмица до сада, репрезентација Новог Зеланда никада није успела да оствари победу на Мундијалиту. Да ли треба помињати да су овога пута били домаћини.