Brazil je bio neporažen osam godina, a onda je došla strašna Srbija! Poslednji put Selesao je izgubio od Španije 11. Jula 2007. godine sa 4:2, takođe u produžetku!

Fudbal 23.06.2015 | 09:20

Kakav je uspeh napravila Srbija na Mundijalitu govori i podatak da je naš protivnik u finalu doživeo prvi poraz posle osam godina igranja na Mundijalitu. Imao je Brazil seriju od 14 pobeda i šest nerešenih ishoda, a onda je došla Srbija i napravila dar-mar.

Takođe, zanimljivo je i to da je na ovom turniru odigrano najviše mečeva koji su otišli u produžetke i penale u istoriji takmičenja. Naša selekcija je u proseku svaki meč igrala 107 minuta, ali momci su uspeli da zadrže koncetraciju i budu najbolji kada je bilo najpotrebnije. Što bi se reklo - pokazali su da su momci od čelika!

Osvojili su titulu Svetskog prvaka, a na nama je da ih dostojno dočekamo i pozdravimo. I dok čekamo naše šampione da dođu sa "kraja sveta", podsetimo se kako iz ugla brojeva izgleda turnir koga ćemo se zauvek sećati.

154 –Ukupan broj golova koji su postignuti na Novom Zelandu. Istorijski gledano četvrti najefikasniji Mundijalito u istoriji

118 – Toliko je minuta bilo potrebno Nemanji Maksimoviću da zatrese mrežu golamana Žana i donese neopisivu radost celoj naciji

28 – Toliko godina je proteklo od kada je Srbija (Jugoslavija) osvojila Mundijalito. Zanimljivo, naša zemlja u međuvremenu nije ni učestvovala na svetskom prvenstvu do 20 godina

28 – Toliko je golova postignuto 1.juna 2015. godine, što daje prosek od oko sedam golova po meču. Prethodni rekord postavljen je 22 februara 1989 kada je postugnuto 27 golova, ali tog dana se igralo osam mečeva

20 – Brazil je imao seriju od 20 uzastopnih mečeva na Mundijalitu bez poraza. Zabeležil isu 14 pobeda i šest poraza, ali pred našom četom nisu imali spasa. Ovaj poraz u finalu im je prvi od 11. Jula 2007. godine kada su poraženi od Španije sa 4:2. Gol Staniše Mandića bio je prvi gol koji je Selesao primio posle 572 minuta igre. Istina, Brazil 2013.godine nije učestvovao na smotri najboljih svetskih selekcija do 20 godina

9 – Toliko je mečeva otišlo u produžetke na ovogodišnjem Mundijalitu, a čak pet u penale. Po oba kriterijuma ovaj turnir postavio je nove rekorde

8 – Evropske selekcije sada imaju osam titula zajedno. Brazil i Argentina imaju zajedno 11 trofeja. Gledano kroz tu prizmu, uspešniji su od ostatka sveta zajedno

0 – Iako je igrala 11 utakmica do sada, reprezentacija Novog Zelanda nikada nije uspela da ostvari pobedu na Mundijalitu. Da li treba pominjati da su ovoga puta bili domaćini.