ЕП, квал.: Фарани шокирали Грке, ''седмица'' Нијемаца...!

Пољски репрезентативац Роберт Левандовски постигао је други најбржи хет-трик у квалификацијама за Европско првенство, у декласирању Грузије са 4:0, док селекција Немачке, такође у Д групи, није имала ни мало милости према Гибралтару - 7:0. За највеће изненађење побринула су се Фарска Острва победом над Грчком са 2:1.

Фудбал 13.06.2015 | 23:10

Фарска Острва приредила су изненађење победивши Грчку са 2:1 у групи Ф, док су Северна Ирска и Румунија одиграли без голова.

Немачка је лако и убедљиво дошла до победе иако је после пвог полувремена водила са "само" 1:0.

Већ у 10. минуту Немаци су могли до вођства, али је пенал промашио Бастијан Швајнштајгер. Његову грешку брзо је исправио Ширлце, који се осим у 28, у стрелце уписао и у 65. и 71. минуту. Двоструки стрелац био је Крузе, а прецизни су били још Гиндоан и Белараби. Немачка је задржала друго место на табели иза Пољске, која је са 4:0 победила Грузију.

Битну победу остварила су Фарска Оства над Грчком – 2:1. Фарани су на четвртом месту са шест бодова, док је Грчка на дну табеле са само два. Румунија и Северна Ирска одиграли су без голова и победника и задржале своје позиције на табели.

Пољаци су наставили да доминирају испред Немаца и пред својим навијачима су у другом полувремену очитали лекцију Грузији, коју је обележио нападач Бајерна.

Најпре је Милик начео ривала, да би Левандовски постигао три гола од 89. до трећег минута судијске надокнаде и тако ушао у историју, а испред њега по брзини хет-трика је само Турчин Ердем који је то успео за три минута.

У истој Д групи Шкотска и Ирска су у острвском дербију поделиле плен са 1:1 - Волтерс је довео Ирце у вођство голом из офсајда, што је промакло судијама, а бод је Шкотима поклонио О'Шеј.