EP, kval.: Farani šokirali Grke, ''sedmica'' Nijemaca...!

Poljski reprezentativac Robert Levandovski postigao je drugi najbrži het-trik u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo, u deklasiranju Gruzije sa 4:0, dok selekcija Nemačke, takođe u D grupi, nije imala ni malo milosti prema Gibraltaru - 7:0. Za najveće iznenađenje pobrinula su se Farska Ostrva pobedom nad Grčkom sa 2:1.

Fudbal 13.06.2015 | 23:10

Farska Ostrva priredila su iznenađenje pobedivši Grčku sa 2:1 u grupi F, dok su Severna Irska i Rumunija odigrali bez golova.

Nemačka je lako i ubedljivo došla do pobede iako je posle pvog poluvremena vodila sa "samo" 1:0.

Već u 10. minutu Nemaci su mogli do vođstva, ali je penal promašio Bastijan Švajnštajger. Njegovu grešku brzo je ispravio Širlce, koji se osim u 28, u strelce upisao i u 65. i 71. minutu. Dvostruki strelac bio je Kruze, a precizni su bili još Gindoan i Belarabi. Nemačka je zadržala drugo mesto na tabeli iza Poljske, koja je sa 4:0 pobedila Gruziju.

Bitnu pobedu ostvarila su Farska Ostva nad Grčkom – 2:1. Farani su na četvrtom mestu sa šest bodova, dok je Grčka na dnu tabele sa samo dva. Rumunija i Severna Irska odigrali su bez golova i pobednika i zadržale svoje pozicije na tabeli.

Poljaci su nastavili da dominiraju ispred Nemaca i pred svojim navijačima su u drugom poluvremenu očitali lekciju Gruziji, koju je obeležio napadač Bajerna.

Najpre je Milik načeo rivala, da bi Levandovski postigao tri gola od 89. do trećeg minuta sudijske nadoknade i tako ušao u istoriju, a ispred njega po brzini het-trika je samo Turčin Erdem koji je to uspeo za tri minuta.

U istoj D grupi Škotska i Irska su u ostrvskom derbiju podelile plen sa 1:1 - Volters je doveo Irce u vođstvo golom iz ofsajda, što je promaklo sudijama, a bod je Škotima poklonio O'Šej.