ЕП, квал.: Турци ''минималцем'' до три бода у Казахстану!

Утакмицама шестог кола настављају се квалификације за ЕУРО 2016 у Француској, у првом мечу је Турска савладала Казахстан са 1:0, а остали стартују од 20.45.

Фудбал 12.06.2015 | 20:30

Дерби кола игра се у Хрватској, где "ватрени" као лидери групе Х дочекују Италију. Обе екипе немају пораз, али Хрвати имају два бода више.

Велику пажњу ће скренути и дуел Чешке и Исланда у групи А, док ће Холандија против Летоније покушати да се врати у борбу за прва два места на табели.

Белгија и Велс ће у директном дуелу одлучити о томе ко ће на прву позицију групе Б после 5. кола, а исход тог дуела чека Израел, који се састаје са посрнулом БиХ.

У 18.00 је почела прва утакмица дана, у Астани је Казахстан дочекао Турску, а у првих двадесетак минута гости су доминирали тереном, али све до 20. нису упутили ниједан шут на гол, да би уследило неколико сјајних акција, међутим није било промене резултата.

У наредних 15 минута и Казахстан се отворио, оба тима су се определила за контранападе, било је добрих шутева, али су голмани добро обавили свој посао. У 38. минуту Бурак Јилмаз је истрчао испред голмана Казахстана, Покатилов се бацио, а нападач Турске је пао, чини се, након што је први стигао до лопте.

Наставак утакмице је донео још напада Турске, Казахстан је с времена на време успевао да преко крила припрети, али мреже су и даље мировале. У 72. минуту је Умут Булут са свега неколико метара промашио гол, није добро захватио лопту десном ногом и она је отишла поред стативе гола Казахстана. Свега минут касније Јилмаз је погодио стативу са десетак метара, а одбитак је послао у гол-аут.

У 83. минуту Арда Туран је донео предност Турској, после доброг центаршута са десне стране, Јилмаз му је грудима спустио лопту на неких 12, 13 метара од гола, а фудбалер Атлетико Мадрида је десном ногом у паду распалио и погодио горњи део мреже гола Казахстана.