EP, kval.: Turci ''minimalcem'' do tri boda u Kazahstanu!

Utakmicama šestog kola nastavljaju se kvalifikacije za EURO 2016 u Francuskoj, u prvom meču je Turska savladala Kazahstan sa 1:0, a ostali startuju od 20.45.

Fudbal 12.06.2015 | 20:30

Derbi kola igra se u Hrvatskoj, gde "vatreni" kao lideri grupe H dočekuju Italiju. Obe ekipe nemaju poraz, ali Hrvati imaju dva boda više.

Veliku pažnju će skrenuti i duel Češke i Islanda u grupi A, dok će Holandija protiv Letonije pokušati da se vrati u borbu za prva dva mesta na tabeli.

Belgija i Vels će u direktnom duelu odlučiti o tome ko će na prvu poziciju grupe B posle 5. kola, a ishod tog duela čeka Izrael, koji se sastaje sa posrnulom BiH.

U 18.00 je počela prva utakmica dana, u Astani je Kazahstan dočekao Tursku, a u prvih dvadesetak minuta gosti su dominirali terenom, ali sve do 20. nisu uputili nijedan šut na gol, da bi usledilo nekoliko sjajnih akcija, međutim nije bilo promene rezultata.

U narednih 15 minuta i Kazahstan se otvorio, oba tima su se opredelila za kontranapade, bilo je dobrih šuteva, ali su golmani dobro obavili svoj posao. U 38. minutu Burak Jilmaz je istrčao ispred golmana Kazahstana, Pokatilov se bacio, a napadač Turske je pao, čini se, nakon što je prvi stigao do lopte.

Nastavak utakmice je doneo još napada Turske, Kazahstan je s vremena na vreme uspevao da preko krila pripreti, ali mreže su i dalje mirovale. U 72. minutu je Umut Bulut sa svega nekoliko metara promašio gol, nije dobro zahvatio loptu desnom nogom i ona je otišla pored stative gola Kazahstana. Svega minut kasnije Jilmaz je pogodio stativu sa desetak metara, a odbitak je poslao u gol-aut.

U 83. minutu Arda Turan je doneo prednost Turskoj, posle dobrog centaršuta sa desne strane, Jilmaz mu je grudima spustio loptu na nekih 12, 13 metara od gola, a fudbaler Atletiko Madrida je desnom nogom u padu raspalio i pogodio gornji deo mreže gola Kazahstana.