''Фурија'' добила Костарику уз жестоке звиждуке Пикеу!

Репрезентација Шпаније савладала је Костарику 2:1 (2:1), у пријатељском мечу у Леону.

Фудбал 12.06.2015 | 13:30

Сва три гола постигнута су у првом полувремену, а повела је Костарика преко Венегаса, из првог напада тима у петом минут.

Само два минута касније Пабло Алкасер доноси изједначење на асистенцију Сеска Фабрегаса, који на истеку пола сата игре погађа за преокрет.

У наставку меча Шпанија је имала теренску иницијативу и чешће претила, али је Кејлор Навас сјајно бранио. С друге стране, било је неколико опасних ситуација у казненом простору "Фурије", али Давид де Хеа није имао превише посла.

У другом полувремену у центру пажње је углавном био штопер Барселоне Ђерар Пике, који је приликом сваког контакта с лоптом добијао огромне звиждуке с трибина стадиона у Леону.

Имао је он и подршку с трибина, али су гласнији били звиждуци. Пике је наљутио Шпанце јер је приликом славља освајања Лиге шампиона са Барсом у Берлину 6. јуна, изнео на терен заставу Каталоније.

Шпанци у недељу гостују Белорусији у Борисову, у шестом колу групе Ц, квалификација за Европско првенство.

"Фурија" је друга у групи са 12 бодова, три мање од лидера Словачке, а исто толико више од првог пратиоца Украјине.