''Furija'' dobila Kostariku uz žestoke zvižduke Pikeu!

Reprezentacija Španije savladala je Kostariku 2:1 (2:1), u prijateljskom meču u Leonu.

Fudbal 12.06.2015 | 13:30

Sva tri gola postignuta su u prvom poluvremenu, a povela je Kostarika preko Venegasa, iz prvog napada tima u petom minut.

Samo dva minuta kasnije Pablo Alkaser donosi izjednačenje na asistenciju Seska Fabregasa, koji na isteku pola sata igre pogađa za preokret.

U nastavku meča Španija je imala terensku inicijativu i češće pretila, ali je Kejlor Navas sjajno branio. S druge strane, bilo je nekoliko opasnih situacija u kaznenom prostoru "Furije", ali David de Hea nije imao previše posla.

U drugom poluvremenu u centru pažnje je uglavnom bio štoper Barselone Đerar Pike, koji je prilikom svakog kontakta s loptom dobijao ogromne zvižduke s tribina stadiona u Leonu.

Imao je on i podršku s tribina, ali su glasniji bili zvižduci. Pike je naljutio Špance jer je prilikom slavlja osvajanja Lige šampiona sa Barsom u Berlinu 6. juna, izneo na teren zastavu Katalonije.

Španci u nedelju gostuju Belorusiji u Borisovu, u šestom kolu grupe C, kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

"Furija" je druga u grupi sa 12 bodova, tri manje od lidera Slovačke, a isto toliko više od prvog pratioca Ukrajine.