Видео - тест: Данци једва добили Црногорце!

Репрезентација Данске, следећи ривал Србије у квалификацијама за ЕП, савладала је Црну Гору 2:1, у пријатељском мечу.

Фудбал 09.06.2015 | 16:00

Данци су доминирали у Виборгу свих 90 минута, потпуно надиграли Црногорце, али је Стеван Јоветић у 17. минуту донео вођство гостима.

Међутим, стрпљивом игром у наставку, Данци успевају да стигну до преокрета у последњих 20 минута. Прво је у 71. Кристијан Ериксен изједначио после слабе реакције голмана Божовића, да би пет минута пре краја Виктор Фишер погодио из преоштро досуђеног пенала.

Састав Данске: Шмајхел – С. Поулсен (Дурмиси), Бјеланд, Кјер (Вестергорд), Јакобсен – Хојбјерг (Кристијансен), Квист, Крон-Дели (Фишер) – Ериксен (Андерсен), Ј. Поулсен, Бентнер

Данска ће у суботу дочекати Србију у Копенхагену, у петом колу квалификација за Европско првенство. Данска је у првом дуелу савладала Србију 3:1 у Београду.

"Викинзи" имају шест бодова више од "Орлова", па би у случају да избегну пораз били на корак од пласмана у Француску следећег лета.

С друге стране, Црногорци гостују суседној Шведској у недељу, а и њих само победа оставља у игри за ЕУРО 2016.

Проблем за "Соколове" је повреда капитена Јоветића, који је меч у Виборгу завршио на полувремену.