Video - test: Danci jedva dobili Crnogorce!

Reprezentacija Danske, sledeći rival Srbije u kvalifikacijama za EP, savladala je Crnu Goru 2:1, u prijateljskom meču.

Fudbal 09.06.2015 | 16:00

Danci su dominirali u Viborgu svih 90 minuta, potpuno nadigrali Crnogorce, ali je Stevan Jovetić u 17. minutu doneo vođstvo gostima.

Međutim, strpljivom igrom u nastavku, Danci uspevaju da stignu do preokreta u poslednjih 20 minuta. Prvo je u 71. Kristijan Eriksen izjednačio posle slabe reakcije golmana Božovića, da bi pet minuta pre kraja Viktor Fišer pogodio iz preoštro dosuđenog penala.

Sastav Danske: Šmajhel – S. Poulsen (Durmisi), Bjeland, Kjer (Vestergord), Jakobsen – Hojbjerg (Kristijansen), Kvist, Kron-Deli (Fišer) – Eriksen (Andersen), J. Poulsen, Bentner

Danska će u subotu dočekati Srbiju u Kopenhagenu, u petom kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo. Danska je u prvom duelu savladala Srbiju 3:1 u Beogradu.

"Vikinzi" imaju šest bodova više od "Orlova", pa bi u slučaju da izbegnu poraz bili na korak od plasmana u Francusku sledećeg leta.

S druge strane, Crnogorci gostuju susednoj Švedskoj u nedelju, a i njih samo pobeda ostavlja u igri za EURO 2016.

Problem za "Sokolove" je povreda kapitena Jovetića, koji je meč u Viborgu završio na poluvremenu.