ПОР Куп: Лудило! Спортинг од 0:2, с играчем мање до трофеја!

Да је у фудбалу све могуће, потврђује финале Купа Португалије. Спортинг из Лисабона успео је да превазиђе играча мање и два гола заостатка иако је Брага имала 2:0 до 84. минута, а онда је на пенале дошао до трофеја.

Фудбал 01.06.2015 | 11:00

Спортинг је од 15. минута играо са 10 играча, пошто је Седрик Алвеш добио директан црвени картон, након чега је Едер искористио пенал и довео Брагу у вођство. У 26. минуту рафа Силва је постигао још један гол за Брагу, све је било спремно за славље навијача како је време одмицало, али је Ислам Слимани у 84. минуту затресао мрежу, да би Фреди Монтеро у надокнади времена изједначио.

У продужецима није било голова, а Спортинг је био бољи у извођењу пенала са 3:1, пошто су са беле тачке били прецизни Силва, Нани и Слимани. Са друге стране, Пинто, Едер и Агра су подбацили, док је само Алан био прецизан. Ово је тиму из Лисабона био 16. куп у историји и први од 2008. године.