POR Kup: Ludilo! Sporting od 0:2, s igračem manje do trofeja!

Da je u fudbalu sve moguće, potvrđuje finale Kupa Portugalije. Sporting iz Lisabona uspeo je da prevaziđe igrača manje i dva gola zaostatka iako je Braga imala 2:0 do 84. minuta, a onda je na penale došao do trofeja.

Fudbal 01.06.2015 | 11:00

Sporting je od 15. minuta igrao sa 10 igrača, pošto je Sedrik Alveš dobio direktan crveni karton, nakon čega je Eder iskoristio penal i doveo Bragu u vođstvo. U 26. minutu rafa Silva je postigao još jedan gol za Bragu, sve je bilo spremno za slavlje navijača kako je vreme odmicalo, ali je Islam Slimani u 84. minutu zatresao mrežu, da bi Fredi Montero u nadoknadi vremena izjednačio.

U produžecima nije bilo golova, a Sporting je bio bolji u izvođenju penala sa 3:1, pošto su sa bele tačke bili precizni Silva, Nani i Slimani. Sa druge strane, Pinto, Eder i Agra su podbacili, dok je samo Alan bio precizan. Ovo je timu iz Lisabona bio 16. kup u istoriji i prvi od 2008. godine.