ИТА: Какав крај?! Лацио усред Напуља овјерио ЛШ!

Фудбалери Лација потврдили су треће место победивши Наполи са 4:2 на гостовању, док је Интер са 4:3 савладао Емполи за крај сезоне у Серији А. Самдорија је ремизирала против Парме са 2:2, а Торино је са 5:0 испратио Ћезену у нижи ранг.

Фудбал 01.06.2015 | 10:20

Чак шест голова виђено је у Напуљу, уз то су искључени Гулам из Наполија и Пароло из Лација, који се на крају радовао бодовима и осигураној трећој позицији која води у квалификације за Лигу шампиона.

Иако су Римљани имали 2:0 после 45 минута игре, Игуаин је са два гола вратио Наполи у игру, а онда је промашио пенал за преокрет, што су казнили Онази и Клосе, који је у 78. минуту заменио Филипа Ђорђевића.

Фјорентина је заузела четврту позицију испред Наполија победом над Кјевом са 3:0, Ненад Томовић је био актер целе утакмице, а свих 90 минута одиграо је и Никола Максимовић у победи Торина над отписаном Ћезеном са чак 5:0.

Синиша Михајловић је пре последњег кола најавио одлазак са клупе Сампдорије, а његови изабраници су у 88. минуту испустили победу, пошто је Варела изједначио на 2:2 за Пармин бод. Сампа је остала на седмој позицији, тик иза Ђенове која је задржала позицију која води у квалификације за Лигу Европе, и поред пораза од Сасуола са 3:1.

И за Рому је после оверене друге позиције био безболан пораз од Палерма са 2:1, Адема Љајића је у 51. минуту заменио Миралем Пјанић, док је Интер без Здравка Кузмановића и Немање Видића поразио Емполи са 4:3.

Каљари је завршио такмичења на 18. позицији, одмах испод црте испадања, а Аталанта која је успела да се преживи је на само три бода. Екипа са Сардиније је повела преко Сауа у 13. минуту, док је Жоао Педро пет минута касније повисио на 2:0.

Минут пре краја полувремена Агуире је смањио предност домаће екипе, али је Мпоку у 79. минуту на асистенцију Сауа вратио два гола предности својој екипи. Фернандес је гостима из Удина дао наду у реми у 81. минуту, а онда је четири минту касније затресао своју мрежу, што је било недостижно за његов тим. Сирил Теро је у 87. минуту успео само да ублажи пораз, тако да је Каљари часно отишао у Серију Б.