ITA: Kakav kraj?! Lacio usred Napulja ovjerio LŠ!

Fudbaleri Lacija potvrdili su treće mesto pobedivši Napoli sa 4:2 na gostovanju, dok je Inter sa 4:3 savladao Empoli za kraj sezone u Seriji A. Samdorija je remizirala protiv Parme sa 2:2, a Torino je sa 5:0 ispratio Ćezenu u niži rang.

Fudbal 01.06.2015 | 10:20

Čak šest golova viđeno je u Napulju, uz to su isključeni Gulam iz Napolija i Parolo iz Lacija, koji se na kraju radovao bodovima i osiguranoj trećoj poziciji koja vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona.

Iako su Rimljani imali 2:0 posle 45 minuta igre, Iguain je sa dva gola vratio Napoli u igru, a onda je promašio penal za preokret, što su kaznili Onazi i Klose, koji je u 78. minutu zamenio Filipa Đorđevića.

Fjorentina je zauzela četvrtu poziciju ispred Napolija pobedom nad Kjevom sa 3:0, Nenad Tomović je bio akter cele utakmice, a svih 90 minuta odigrao je i Nikola Maksimović u pobedi Torina nad otpisanom Ćezenom sa čak 5:0.

Siniša Mihajlović je pre poslednjeg kola najavio odlazak sa klupe Sampdorije, a njegovi izabranici su u 88. minutu ispustili pobedu, pošto je Varela izjednačio na 2:2 za Parmin bod. Sampa je ostala na sedmoj poziciji, tik iza Đenove koja je zadržala poziciju koja vodi u kvalifikacije za Ligu Evrope, i pored poraza od Sasuola sa 3:1.

I za Romu je posle overene druge pozicije bio bezbolan poraz od Palerma sa 2:1, Adema Ljajića je u 51. minutu zamenio Miralem Pjanić, dok je Inter bez Zdravka Kuzmanovića i Nemanje Vidića porazio Empoli sa 4:3.

Kaljari je završio takmičenja na 18. poziciji, odmah ispod crte ispadanja, a Atalanta koja je uspela da se preživi je na samo tri boda. Ekipa sa Sardinije je povela preko Saua u 13. minutu, dok je Žoao Pedro pet minuta kasnije povisio na 2:0.

Minut pre kraja poluvremena Aguire je smanjio prednost domaće ekipe, ali je Mpoku u 79. minutu na asistenciju Saua vratio dva gola prednosti svojoj ekipi. Fernandes je gostima iz Udina dao nadu u remi u 81. minutu, a onda je četiri mintu kasnije zatresao svoju mrežu, što je bilo nedostižno za njegov tim. Siril Tero je u 87. minutu uspeo samo da ublaži poraz, tako da je Kaljari časno otišao u Seriju B.