ИТА: Јувеов реми, Милан славио за крај сезоне!

Фудбалери Јувентуса у последњем, 38. колу, ремизирали су са Вероном 2:2, иако су трофејну сезону могли да крунишу победом, док је Милан победио Атланту на гостовању са 3:1.

Фудбал 31.05.2015 | 15:20

Јуве је већ освојио титулу, а затим и Куп Италије, а у Верони је био у одличној позицији да слави пошто је два минута пре краја водио са 2:1 и имао једанаестерац који Карлос Тевез није претворио у погодак, па је стигла казна у надокнади времена.

"Стара дама" је повела три минута пре краја првог полувремена голом Переире, док је Лука Тони одмах по почетку другог дела игре, у 48. минуту донео изједначење. То није трајало дуго, јер је Фернандо Љоренте искористио ситуацију и поново довео у вођство своју екипу.

Сигурним корацима је Јуве ишао ка победи, а Верона се потрудила да му олакша пут након старта Рафе Маркеза који је скривио пенал, али Тевез није био прецизан. Није страховао гост за тријумф, све док Симоне Пепе није зарадио директан црвени картон у другом минуту надокнаде.

Онда је Верона извршила последњу офанзиву и преко Хуана Гомеза ипак освојила бод за крај стабилне сезоне коју су завршили, далеко изнад зоне испадања, на 13. позицији.

Милан је умало завршио сезону онако како је играо целе сезоне. Атланта је у 21. минуту повела преко Баселија, али је Пацини у 36. поравнао са беле тачке, док је два минута касније Бонавентура преокренуо резултат.

Исти играч је десет минута пре краја сусрета постигао још један гол и повисио на 3:1, а Милан је сезону заврио са 35 бодова мање од првопласираног тима, Јувентуса.